banner461
banner195

Derinkuyu'da Müftülük Bina İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde Hükümet Konağı arkasında mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan arsa üzerine 2015 Haziranın'da inşaatına başlanan Müftülük sitesi ve Kur'an Kursu inşaatı hızla devam ediyor.

Derinkuyu'da Müftülük Bina İnşaatı Hızla Devam Ediyor
04 Ağustos 2016 Perşembe 16:29

banner143
banner134
Derinkuyu İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde Hükümet Konağı arkasında mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına  bağışlanan arsa üzerine 2015 Haziranın'da inşaatına başlanan Müftülük sitesi ve Kur'an Kursu inşaatı hızla devam ediyor.
Müftülük ve Kuran Kursu bina İnşaatın duvarları örülüp çatısı yapıldı, inşaatın iç kısmının sıvalarının yapımı ise sürüyor.
Bina tamamlandığında içerisinde 4-6 yaş grubu Kur'an Kursu, bayanlar için Kur'an Kursu, Kütüphane ve Okuma Salonu, Aile İrşad Rehberlik bürosu ve Müftülük birimleri bulunacak.
İnşaatın pencere ve kapıları, aydınlatma armatürleri ve kalorifer peteklerinin giderleri bazı hayırseverler tarafından üstlenildi. Müftülük ve Kuran Kursu inşaatı için bugüne kadar 300.000 TL civarında harcama yapıldı. Binanın tamamlanabilmesi için 250.000 TL’ye daha ihtiyaç olduğu belirtildi.
Derinkuyu Müftüsü Ramazan Gökmen yaptığı duyurularla, “ hayır sahiplerini İlçe Müftülüğüne bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.