banner461
banner195

Derinkuyu İlçesinde Ev yolun ortasına çöktü

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesinde bazı eski evler tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Derinkuyu İlçesinde Ev yolun ortasına çöktü
17 Mart 2015 Salı 17:05

banner143
banner134

 Derinkuyu İlçesinde bazı eski evler tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Derinkuyu Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesinde Paşadayı Fırını bitişiğindeki eski bir evin kuzey cephesindeki taşlar kendiliğinden yıkıldı. Kar ve yağmur suları nedeniyle evin yıkıldığı öne sürüldü. Yıkılan evin çevresinde Derinkuyu Belediyesince önlem alındığı görüldü.
Derinkyu İlçesinde eski ve harap vaziyetteki evler tehlike oluşturuyor. Eski ve virane durumdaki evlerin madde bağımlısı gençlerin de mekânı haline geldiği belirtiliyor. İlçe merkezinin değişik yerlerinde yer alan, yıkılmaya yüz tutmuş, tehlike saçan metruk evler madde bağımlısı gençlerin de mekânı haline geldi.
Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı çarşı içinde bir evin kar ve yağmur suları nedeniyle bir duvarının çökmesi üzerine yıkılma tehlikesi olan evlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Balcı, yıkılma tehlikesi bulunan evleri yıkmak istediklerini söyledi. Balcı yıkılması gereken tehlikeli ve harap haldeki evler için Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Kültür varlıklarını Koruma Müdürlüğüne müracaat ettiklerini belirterek, “Yıkılma tehlikesi bulunan eski bina sahiplerinin belediyemize müracaat etmeleri gerekmektedir. Ev sahipleri belediyemize müracaat ettikleri takdirde bu yerlerin sit alanı olduğu için İl Kültür varlıklarını Koruma Müdürlüğü ile resmi yazışmalarda bulunarak yıkım onayı verilen binaları belediyemizce yıkımında bir sakınca olmaz. Hem binalar temizlenir görüntü kirliliği gider hem de ilçemizin görünümü güzel olur. Ayrıca bakımsız ve tehlikeli olan evlerle ilgili olarak geçtiğimiz aylarda İl Kültür varlıklarını Koruma Müdürlüğüne gerekli müracaatlarımızı da yaptık” dedi.

Haber: Osman Aytekin / Derinkuyuhaber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.