banner461
banner195

Derinkuyu Kaymakamı Kutluca Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen ile patates çiftçileri, Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca'yı ziyaret ederek, sorunlarını anlattılar.

Derinkuyu Kaymakamı Kutluca Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi
03 Ağustos 2012 Cuma 15:49

banner143
banner134

 Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen ile çiftçiler, Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca'yı ziyaret ederek, sorunlarını anlattılar.

 

Derinkuyulu üreticiler tarımsal sulamada kullanılan elektriklerin kesilmesi üzerine Ziraat Odası Başkanı Şen'in yanına giderek, durumu bildirdiler.

 

Şen de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bölgemizde tarımsal sulamadan dolayı aylık olarak tanzim edilen bir faturasını ödeyemeyen çiftçilerin elektrikleri doğrudan trafoya bağlı olan hatlardan kesilmiştir. Çiftçilerin mahsullerinin suya en fazla ihtiyaç duyduğu bitkilerin olma aşamasından dolayı elektriklerin bir an önce verilerek sulama yapılması gerekmektedir. Çiftçilerimizin faturalarının yasal faiz uygulanarak kaçak muamelesi yapılmadan hasat dönemine kadar süre verilmelidir" diye konuştu.

 

Çiftçiler daha sonra Şen ile beraber Kaymakam Kutluca'yı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarette çiftçilerin sorunlarını dinleyen Kutluca, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) yetkililerini arayarak, bazı çiftçilere ayda iki kez fatura tanzimi yapıldığını, elektriklerin borçlar nedeniyle kesildiği konusunu iletti.

 

Kutluca, çiftçilere konunun takipçisi olacağını söyleyerek, "Daima sizlerin yanınızdayım. Durumlarınızı yakından talip ediyorum" dedi.

 

Muhabir: Osman Aytekin

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.