banner461
banner195

Derinkuyu'da Doğala köyünün sulama kuyu ihtiyacı

Derinkuyu İlçe Merkezi ve Köylerinde Çiftçilerin tarımsal konularda karşılaştıkları sorunlar çözüm önerileri bilgi alışveriş toplantısı yapıldı

Derinkuyu'da Doğala köyünün sulama kuyu ihtiyacı
15 Ocak 2015 Perşembe 17:59

banner143
banner134
 Derinkuyu İlçe Merkezi ve Köylerinde Çiftçilerin tarımsal konularda karşılaştıkları sorunlar çözüm önerileri bilgi alışveriş toplantısı yapıldı.

Derinkuyu İlçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda, İlçe Tarımının dünü ve bugünü ele alınarak, yetiştirilen temel ürün çeşitleri, topak yapısı, hayvancılık konuları, sulanabilir arazi yapısı, tarımsal destekler hakkında bilgiler verilerek, yaşanan sorunlar ele alındı.

Toplantıda Derinkuyu Doğala Köyü Muhtarı Azmi Öztürk söz alarak, “Köyümüzde iki sulama kuyusu vardır. İlçe Kaymakamımızdan en az 5 kuyu için ruhsat istiyoruz. Kuyu ruhsatları için İlçe Kaymakamı Selman Kibaroğlu, Belediye Başkanı Ahmet Balcı  ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz’da, kuyu ruhsatı için gerekli işlemlerin yapılması konusunda destek olacaklarını açıkladılar..

 

Köyü Muhtarı Azmi Öztürk, ayrıca Doğala Köyünde ayrıca 50 mandıradn 32’si başarılı olduğunu belirtti.

 

Toplantıya, Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Şahin, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, Derinkuyu İlçe Müdür Ahmet Şahin, İlçe merkezi ve kasaba ve köy Muhtarları katıldı.

Haber: Osman Aytekin / Derinkuyu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.