banner461
banner195

Derinkuyu'da Satılık “tarihi yer altı şehri“haberi TRT Haber’de

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesinde Veli (55) ve Durmuş Ali Demir (53) kardeşler, altında tarihi yer altı şehri bulunan 700 metrekare alana sahip evlerini 900 bin liraya satışa çıkartmasıyla ilgili haber için AA (Anadolu Ajansı) ve TRT ilçede çekimler yaptı.

Derinkuyu'da Satılık “tarihi yer altı şehri“haberi TRT Haber’de
09 Mart 2015 Pazartesi 23:31

banner143
banner134

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesinde Veli (55) ve Durmuş Ali Demir (53) kardeşler, altında tarihi yer altı şehri bulunan 700 metrekare alana sahip evlerini 900 bin liraya satışa çıkartmasıyla ilgili haber için AA (Anadolu Ajansı) ve TRT ilçede çekimler yaptı. Çekim sonrasında Cumartesi günü akşam saat 19.00’da Haber TRT 1 Ana haber bülteninde yayınlandı. Haber ayrıca internet sitelerinde videosu ve Takvim ile Posta Gazetelerinde de yar aldı.

TAKVİM GAZETESİNDE YER ALAN HABER

 Altı şehir üstü ev Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki Derinkuyu ilçesinde, Veli (55) ve Durmuş Ali Demir (53) kardeşler, altında tarihi yer altı şehri bulunan 700 metrekare alana sahip evlerini 900 bin liraya satışa çıkarttı. Çiftçilikle uğraşan kardeşler, satmak istedikleri arsa ve evin dedelerinden miras kaldığını söyledi. Evi alacak kişinin ayrıca evle bağlantılı yer altı şehrinin de sahibi olacağını aktaran Demir, "Burası 30 metre derinliğinde 75 metreuzunluğunda bir yer altı şehri. İçerisindeki kilisede sütunlar, mermerler ve işaretler, yazılı tabletler de mevcut. Kalıntılar, Hitit, Roma ve Bizanz dönemine ait" diye konuştu.   

Diğer yandan TRT Derinkuyu İlçesinde başka haber çekimlerinde de bulundu. Diğer haberlerinde önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

Haber: Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Derinkuyu - 3 yıl önce
derinkuyu ve çevresinde o kadar çok tarihi ören yerler var hepsi harabe durum da -patates deposu olarak kullanılıyor. turizm bakanlığı bu duruma el atmazsa önümüz deki 20 yıl içerisin de tarih namına bir şey kalmayacak derinkuyu da ....
Avatar
Hsyn - 3 yıl önce
900 bine satlrmi ya orasi 900 bin dediginiz nedirki param olsa suan alirdm alan akilliya simdiden h.o