banner461
banner195

Dezavantajlı İstihdam Gücünü Bölge Turizmine Kazandıracağız

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, yeni dönemde en büyük hedeflerinden birinin de dezavantajlı istihdam gücünün bölge turizmine kazandırılması olacağını dile getirdi.

Dezavantajlı İstihdam Gücünü Bölge Turizmine Kazandıracağız
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:33

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, yeni dönemde en büyük hedeflerinden birinin de dezavantajlı istihdam gücünün bölge turizmine kazandırılması olacağını dile getirdi.

1988 Yılında kurulan Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneğinin daha aktif ve geniş kapsama ulaştırılması için çaba sarf edeceklerine değinen Başkan Dinler, dernek yönetimi olarak önceliklerinin bölgede bulunan turistik tesislere KAPTİD’in ne yaptığını, ne işe yaradığını anlatmak olacağının da altını çizdi.

KAPTİD’in yapılacak olan çalışmalarla daha geniş katılımlı bir dernek hüviyetine kavuşurken bölgedeki dezavantajlı istihdam gücünün de bölge turizmine daha fazda sağlar bir hale getirilmesi konusunda da çalışmalar yapacaklarını belirten Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, bu çalışmalarla birlikte bölge turizminin en önemli gereksinimlerinden olan kalifiye eleman bulma sıkıntısının en asfari düzeye indirilebileceğini de sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.