banner461
banner195

Dikkat ! Bayram tatili 12 güne çıkabilir!

9 günlük bayram tatilini değerlendirmek isteyenler dönüş tarihini 27 Eylül olarak belirleyince her yerde biletler tükendi.

Dikkat ! Bayram tatili 12 güne çıkabilir!
22 Eylül 2015 Salı 20:31

banner143
banner134
Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla 7.5 milyon kişi otobüslerle, 3 milyon kişi denizyolu ile 2.5 milyon kişi ise hava yolu ile seyahate çıktı. 13 milyon biletli yolcunun yanı sıra kendi aracıyla yollara dökülenleri de hesaba katılırsa 9 günlük bu tatilin dönüşünün bayağı çileli olacağı tahmin ediliyor. Özellikle dönüş biletini almayanların işi daha zor.
 
TÜM BİLETLER TÜKENDİ
 
Tatilini memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler dönüş tarihini 27 Eylül olarak belirleyince deniz, kara ve havayolu ulaşımındaki tüm biletler tükendi.
 
DÖNÜŞ BİLETİ YOK!
 
Ek seferlerin de dolduğunu belirten sektör temsilcileri, “Gidişlerde sorun yok. Ama herkes 27 Eylül’de dönmeye çalışıyor. Bu mümkün değil” diye konuştu.
 
BİLET BULAMAYANLARIN BAYRAM TATİLİ 12 GÜN OLABİLİR
 
Kurban Bayramı süresince ulaşım sektörünün ek seferler düzenlediğini anlatan ulaşım sektörü yetkilileri, şu değerlendirmeyi yaptı: “Şehir dışına giden cuma günü itibariyle yollara düştü. Ancak dönüş için sadece 26 Eylül ve 27 Eylül tercih edilince tüm biletler tükendi. Havayolu şirketleri talebi karşılamak için 250 ek sefer düzenlediğini açıkladı. İDO ve otobüs şirketleri de yüzlerce ek sefer koydu. Tüm bunlar yetersiz kaldı. Binlerce kişi çareyi 28 Eylül’de dönmekte buldu. Ancak bu tarih için de biletler azaldı. Şimdi 29 Eylül dönüşleri satılmaya başlandı"

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.