banner461
banner195

Dikkat Misyoner Var! Nevşehir’de misyonerler işbaşında

Misyonerler son günlerde Nevşehir il merkezinde misyonerlik faaliyetleri yapmaya başladı.

Dikkat Misyoner Var! Nevşehir’de misyonerler işbaşında
08 Nisan 2013 Pazartesi 13:03

banner143
banner134

 FİB Haber Merkezimize ulaşan bilgilere göre misyonerler, il merkezindeki apartmanların girişlerine ve posta kutularına propaganda amaçlı broşürler bırakıyorlar.

Broşürlerde Türkçe ve Almanca olarak İncil’den pasajlar dikkat çekiyor. Haber Merkezimizi arayan duyarlı vatandaşlarımız olayı Emniyet birimlerine de ihbar ettiklerini; Emniyetin de konuyu hassasiyetle ele aldığını bildirdiler.

Konu hakkında görüştüğümüz bazı görgü tanıkları da yanında bir çocukla bir bayanın bu tür broşürleri apartman girişlerine bıraktığını gördüklerini ifade ediyorlar.

 
Uzmanlar, Hıristiyanlık propagandası gibi yürütülen misyonerlik faaliyetlerinin asıl amacının milli ve dini değerlerimizi tahrip etmek olduğunu belirterek, misyonerlerin Kapadokya bölgesinde özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı hedef aldığına dikkat çekiyor ve ailelerin bu konuda çok dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyorlar.

(FİB HABER ÖZEL)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÇOK SİNSİCE ÇALIŞIYORLAR - 5 yıl önce
özellikle gençleri hedef alan misyonerler, gençlerin ekonomik, duygusal ya da dini yönden zayıf noktalarını çok iyi tespit edip, bu noktalardan yaklaşıyorlar. sadece broşürle değil, internet üzerinden de yoğun faaliyet gösteriyorlar. çok dikkatli olmak lazım. unutmayalım: misyonerlik emperyalist sömürgeciliğin ileri karakoludur.
Avatar
refik çiftçi - 5 yıl önce
ben geçen yıl biri koreli biride irlandalı kızlar benim restaurantımda yemek yediler ve sonra bana bir ramazan hediyesi vermek istediler ve verdiler hemen baktığımda bir adet cd ben hemen bir dakika dedim hemen jandarmaya haber verdim ama hiç bir şey yapamadılar yaptıklarının yasal olduğunu söylemişler çok dikkat etmek lazım bunlar grup halinde çalışıyorlar sağa sola dağılıyorlar
Avatar
Ürgüp - 5 yıl önce
bu güncel bi durum değil yaklaşık olarak 4-5 yıldır avanos ürgüp de ikamet eden misyonerler var. çok acı bi durum...