banner461
banner195

Din Görevlilerinden Tasavvuf Musikisi Konseri

Nevşehir Belediyesi ile İl Müftülüğü ile ortaklaşa olarak düzenlenen Türk Tasavvuf Musikisi konserinde, din görevlileri , seslendirdikleri eserlerle izleyenlerin takdirini kazandı.

Din Görevlilerinden Tasavvuf Musikisi Konseri
17 Haziran 2013 Pazartesi 11:24

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 aylık dönemde ses ve makam eğitiminden geçirilen şehir merkezindeki camilerde görev yapan 14  imam-hatib ile müezzin, eğitimleri boyunca edindikleri bilgi ve tecrübeyi ,  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Nevşehir Belediyesi ile İl Müftülüğünün işbirliği ile gerçekleştirilen Türk Tasavvuf Musikisi konseri ile Nevşehirlilerle paylaştı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan ve daha sonra Dede Efendi ve Itri başta olmak üzere Türk Tasavvuf Musikisinin önde gelen isimlerinin eserlerinin seslendirildiği konseri ,  Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Traşçı ,Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen ve İl Müftüsü Yakup Öztürk ile birlikte çok sayıda vatandaş izledi.

Yaklaşık 2 saat süre ile devam eden Türk Tasavvuf Musikisi konserinde, din görevlileri performansları  ile göz doldurdu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.