banner461
banner195

Diyarbakır Süreci Nevşehir'de Protesto Edildi‏

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’ne bağlı öğretmenler Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Diyarbakır’da düzenlediği toplu açılış törenlerinde yapılanları kınadı.

Diyarbakır Süreci Nevşehir'de Protesto Edildi‏
02 Aralık 2013 Pazartesi 13:18

banner143
Diyarbakır Süreci Nevşehir'de Protesto Edildi‏
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen tepki eylemine Türk Eğitim-Sen üyelerinin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı Göksel TAŞCI, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Burak KALFAOĞLU, Türk Ocağı Nevşehir İl Başkanı Mesut ERDOĞAN, Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Yahya LEBLEBİCİ, Türk Haber -Sen Nevşehir İl Temsilcisi Ercüment TUNÇ, Türk Emekli -Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz SOYSALDI ve çok sayıda Nevşehir halkı katıldı.

 

Uğur, eylemin açılış konuşmasında ‘Diyarbakır’da 16 Kasım 2013 tarihinde bir rezalet gerçekleşmiş, hükümet eliyle devlete ve millete küfür eden, düşmanlık gösterenler onu konuğu olarak ağırlanmıştır’ dedi. Dağıtılan Türk Bayraklarını coşkuyla sallayan katılımcılar, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganları eşliğinde Mustafa Uğur’un konuşmasına destek verdiler.

 

Tepki eyleminin bitiminde ise Uğur ve beraberindeki heyet Nevşehir genelinde bastırmış oldukları el bildirisinden tüm esnafları dolaşarak 2bin adet dağıttı.

 

Uğur’un açıklamasının satır başları şu şekilde;

 

Ülkemiz uzun yıllardır bir ihanet sürecinden geçmekte, yönetenler ve kimi yönetilenlerin de destekleriyle ülkemiz parçalanma sürecine itilmekte, bölücülük tohumları ekilmektedir.

Yıllarca ülkemizin askerine kurşun sıkan, İslami değerlerimize hakaret edenler, öğretmene, doktora, kundaktaki bebeğe düşmanlık güdenler bugün ülkeyi yöneten siyasi irade tarafından muhatap kabul edilmekte, ileri demokrasi, barış süreci, insan hakları ve kardeşlik nidalarıyla halkımıza “kardeş” olarak dayatılmaktadır. 

“Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü gururla söyleyen milliyetçi bireyleri düşman görenler, “Kişi, kavmini sevmekle suçlanamaz” Hadis-i Şerif’inden habersiz, bu düşmanlığı İslami kardeşliğe sığındırmaktan da utanmamaktadırlar. Oslo Süreci, Habur Rezaleti, İmralı Görüşmeleri ve Diyarbakır rezaletiyle Türk-Kürt ayrımı yaparak topluma nifak tohumu ekenler, ülkemizdeki Türk-Kürt kardeşliğine göz dikmekte, üzerinde yaşadığımız vatan toprağında Kürt sorunu değil Terör sorunu olduğu gerçeğini gizlemektedirler.

“Vallahi Apoyu Özledim” diyenler Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülmekte, İsveç Stockholm’de verdiği konserlerde Türkiye’yi terörist devletle olmakla itham edenler Başbakanın ellerini sıkarak Diyarbakır’da onur konuğu olmakta,                    “İkinci Hedefimiz Türkiye” diyerek ülkemize düşmanlık besleyen aşiret liderleri Başbakan tarafından “Kuzey Kürdistan” lideri olarak halkımıza kabul ettirilmeye çalışılmaktadır.

“Andımız”ı yasaklayanlar, “Bayrak” şiirini ders kitaplarından kaldıranlar, "Atatürk ilke ve inkılâplarına uygunluk" ibaresi ile eğitimden Atatürk’ü çıkarmaya çalışanlar, milli ve manevi duygularımızı eğitim sisteminden men edenler, Türk kelimesinden duydukları rahatsızlığın uygulamalarını gün geçtikçe doz artırarak halkımıza dayatmaya çalışmaktadırlar.

Bölücü odaklar son zamanlarda Erzurum’u Erzerom, Bingöl’ü Cewlihg, Bitlis’i Bedlis, Diyarbakır’ı Amed ismi ile değiştirmek için mücadeleler vermektedir.  Ülkeyi yöneten AKP ise bırakın karşı durmayı, bu teklifleri İçişleri Bakanlığı’na göndermekte, AKP Nevşehir Milletvekilleri ise Siirt ili Aydınlar ilçesinin Süryanice “Tillo” ismini alması için kanun teklifi vermekte, kararın çıkmasıyla gurur duymaktadırlar.

Takdir Yüce Türk Milleti’nindir!..


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ismail - 4 yıl önce
siz ne iş yaparsınız
Avatar
ccc - 4 yıl önce
ismail arkadaşlar bu vatanın savunucularıdır bilmiyorsan tarih oku
Avatar
Calisli - 4 yıl önce
bir millet uyaniyor.
Avatar
ismail'e - 4 yıl önce @ismail
vatana ihanet eden satılmışlara gereken dersi ve zamanı gelince cezasını veririz.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
pkk piçleri ile savaşa gitsek gelmirsin
Avatar
Salih - 4 yıl önce
Vatanını sevenler meydanlarda, vatana ihanet edenler masa başında
Avatar
vatandaş2 - 4 yıl önce
neyin protestosu işinize geldimi milliyetçi işinize geldimi erkek işinize geldimi koyun oldunuz madem bu kadar cesurdunuz assaydınızya apoyu vermedimi millet size yetkiyi biz milliyetçiliği geçmişini satanlardan öğrenecek değiliz.
Avatar
amanin - 4 yıl önce
burada milliyetçi olmak nekadar kolay.diyarbakıra gidin yüz binlerin eline türk bayrağını da verin.tek millet tek bayrak diye de kükreyin "bizim başka bayraklara ihtiyacımız yok"