banner461
banner195

Doğalgaz Artık Ürgüp’te…

Ürgüp'te Uzun süredir beklenen doğalgaz şebekesi Hadosan kavşağına ulaştı. Hattın 15 Şubatta açılışı yapılacak.

05 Şubat 2013 Salı 13:53

banner143
banner134

 ÜRGÜPTE ARTIK DOĞALGAZ VAR...

 

Ürgüp doğalgaz ana hattında son aşama olan Avanos İlçesinden geçen gaz hattına son kaynak yapılarak gaz basımı gerçekleştirildi.

 

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 3 Eylül 2012 tarihinde ilk fiili çalışma olan boruların geldiği tarihten bu güne 5 ay gibi kısa bir sürede zorlu kış şartlarına rağmen -6 derecede, karlı hava şartlarına rağmen çalışmalarını sürdüren Doğalgaz ekibine gömlek ve çoraptan oluşan hediye verdi.

 

Kapadokya Doğal Gaz A.Ş. Nevşehir Bölge Müdürü Özenç GEZGİN yaptığı açıklamada; "2012 yılının son aylarında başladığımız 10.500 metre 8'' çelik hattımızın son kaynak işlemine başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 ay süren çalışmalarımızın sonuna gelmiş durumdayız,son kaynak işleminden sonra yaklaşık 6000 m3 lük gaz çelik borulara doldurulacak ve Ürgüp'te %100 gaz okuduğumuz zaman işlemimizi tamamlayacağız. Tüm Ürgüp'lülere hayırlı olsun" dedi.

 

EPDDK Kontrol Mühendisi Mustafa ALTUNTAŞ ise Ürgüp Doğalgaz hattında kontrol amiri olarak görev yaptığını çalışmaların başarıyla tamamlandığını, temiz enerji doğalgazın Ürgüp'lülere hayırlı olması dileklerini belirtti.

 

Doğalgaz hattının açılışı halkında katılımıyla 15 şubat cuma günü yapılacak.

Haber:Faruk Özzengin

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
esra - 5 yıl önce
çok güzel ürgüp hak ettiği yere geliyor doğalgazda olunca ürgüpe doyum olmaz nüfusundanda belli olduğu gibi vazgeçilmez bir ilçe
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
uçhisarın kabahati nedirki doğalgaz konusunda adı geçmiyor. cevap verecek birileri varmıdır.
Avatar
teşekkür - 5 yıl önce @esra
sayın vekilimiz murat göktürke özellikle teşekkür edeceğiz..o olmasaydı biraz zordu
Avatar
doğalgaz - 5 yıl önce
allahtan şu doğalgaz ürgüpe geldi.ya gelmeseydi?nasıl haber olacaktı?doğalgaz rutin bir olayki.belediye ile ve özellikle belediye başkanı ile alakalı durum nedir? mustafa körükcüyü bir gün görmedik doğalgaz reklamı yaparken fahri başkan allahın günü doğalgazda doğalgaz diyor.
Avatar
doğa - 5 yıl önce @doğalgaz
tabi sizin bahsettiğiniz belediye her hafta parke döşedik diyor o yüzdendir, doğalgazın ilk geldiği sıralardaki haberleri kontrol ederseniz var mı yok mu görürsünüz. 10 numara kent marka kent ürgüp