banner461
banner195

Doğum Yardımı Müracaatı Başladı

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hüseyin Şener , Nevşehir'de doğum yardımı başvurularının 15 Mayıs itibariyle başladığını söyledi.

Doğum Yardımı Müracaatı Başladı
26 Mayıs 2015 Salı 23:35

banner143
banner134
Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hüseyin Şener , Nevşehir'de doğum yardımı başvurularının 15 Mayıs itibariyle başladığını söyledi.

www.fibhaber.com Haber Merkezimiz sorularını yanıtlayan 
Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hüseyin Şener, birinci çocuk için 300, ikincisi için 400, üç ve sonrası için de 600 liranın bir defaya mahsus verileceğini belirterek, ancak geçmişte 2 çocuğu bulunan, 15 Mayıs itibariyle de yeni bir bebek sahibi olan kişiye, 3 çocuk parası yani 600 lira verileceğini, bu şekilde geçmişte doğan çocukların sıralamaya dahil edileceğini kaydetti.

Doğum yardımından yararlanmak isteyenlerin ilgili birimlere başvurması gerektiğini dile getiren Şener, doğum yardımı şartlarını şu şekilde sıraladı:

“Doğum yardımı, 15/05/2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumlar için verilir. Bu tarihten önce doğan çocuklar için doğum yardımı verilmez.

Ancak ödeme miktarına esas çocuk sırasının tespitinde, diğer bir deyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15/05/2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da sayılır.

Doğum yardımı annenin sağ ve Türk vatandaşı olması durumunda anneye yapılacaktır.

Başvurular Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Sosyal Hizmet Merkezleri ve yurt dışında yaşayanlar için Büyükelçilikler ve Konsolosluklar aracılığıyla yapılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin başvuruları ise çalıştıkları kurumlara yapılacaktır.

Başvurular şahsen, iadeli ve taahhütlü posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve Mavi Kart sahipleri de bu uygulamadan aynı şartlarda faydalandırılacaktır.

Detaylı bilgi, ücretsiz bilgi hattı olan 144 ve 183 nolu telefon numaralarından ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinden alınabilir”

FİBHABER.COM Nevşehir'in en çok izlenen sitesi...


Nevşehir'in En Güncel Haberleri www.fibhaber.com da...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş.... - 3 yıl önce
Engellilere verdiniz....verdinizi faizi ile tahsil ettiniz...vatandaşları mağdur ettiniz....şuçlu durumuna düşürdünüz....şimdide onamı geldi sıra...aman kalsın...siz haksız yere kendilerini askari ücret gösteripte evde bakım parası alanların vebalını nasıl vereceksiniz onu düşünün...