banner461
banner195

Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Sürüyor

Nevşehir’de bu yıl kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının yoğun katılımı ile düzenlenen Kadınlar günü etkinlikleri 11- 15 Mart tarihlerinde de sürecek.

Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Sürüyor
09 Mart 2016 Çarşamba 13:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bu yıl kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının yoğun katılımı ile düzenlenen Kadınlar günü etkinlikleri 11- 15 Mart tarihlerinde de sürecek.
11  Mart Cuma günü 10:00’da Toplumsal Cinsiyet ve Yansımaları Başlıklı Panel düzenlenecek. Panelde "Toplumsal Cinsiyet ve Geleneksel Kültür" başlığında Nevşehir HBV Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Doç. Dr. Mehmet Ali Yolcu, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Erkeklik Çalışmalarının Penceresinden Bakmak" başlığında ise Araştırma Görevlisi Murat Gür açıklamalarda bulunacak. Panel Nevşehir HBV Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi Beyaz Salonunda düzenlenecek.
Saat 13:30 Grup Mavera'dan Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği'ne Yardım Konseri, Kapadokya Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
12   Mart Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında Sığınmacı Göçmen Kadınlara Yönelik Kapadokya Gezisi (5 ilden Katılımla) düzenlenecek. Etkinliği KAPKAD, NEVKAD, TKB organize edecek.
14   Mart Pazartesi günü saat 10:00’da Edebiyat Bölümü Paneli düzenlenecek.
15  Mart Salı günü ise Saat 19:00 “Külkedisi Öldü” Adlı Tiyatro Oyunu, Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu, Yazan Yöneten: Özlem Erben Oynayan: Yasemin Tüzün NHBV Kongre Kültür Merkezi, Kırmızı Salonunda sahne alacak. Etkinliğe NTSO, Nevşehir Barosu, Nevşehir HBV Üniversitesi destek veriyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.