banner421
banner461
banner195

Düzeltme ve Cevap Hakkı

Akit Gazetesi ( http://www.yeniakit.com.tr/haber/rtuk-sonunda-dur-dedi-124873.html ) kaynaklı alıntı ve ‘RTÜK Korsan TV Kanalları İçin DUR dedi!’’ başlıklı habere ilişkin olarakBaşak Vizyon Ve Televizyon Yayıncılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve ortaklıklarından açıklama geldi.

Düzeltme ve Cevap Hakkı

banner143
banner134
Akit Gazetesi ( http://www.yeniakit.com.tr/haber/rtuk-sonunda-dur-dedi-124873.html ) kaynaklı alıntı ve ‘RTÜK Korsan TV Kanalları İçin DUR dedi!’’ başlıklı habere ilişkin olarakBaşak Vizyon Ve Televizyon Yayıncılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve ortaklıklarından açıklama geldi.

FİB HABER YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NEwww.fibhaber.com internet sitesinde 22.01.2016 tarihinde yayınlanan ‘‘RTÜK Korsan TV Kanalları İçin DUR dedi!’’ başlıklı yazıda, müvekkil Başak Vizyon Ve Televizyon Yayıncılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve ortaklıkları, ayrıca şirketimiz ile ilgisi olmayan kamuoyunda yayın yapan diğer şirketler hakkında lisanssız, izinsiz, kaçak ve korsan yayın yapıldığı belirtilerek yayınlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Habere konu müvekkil şirket; RTÜK yayın lisansı sahibi olup, RTÜK üst kurulu yayın yönetmeliği gereğince TÜRKSAT A.Ş. ile yaptığı sözleşme ile bireysel kapasite kiralama kapsamında şirket ve şirketin ortağı olduğu şirketler için yayın yapma hakkı sahibidir.

            Müvekkil şirket ile ortak olduğu şirketler bu sözleşme şartlarına ve saatlerine uymak suretiyle, yayına çıkmadan önce Türksat A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden onay alıp, bundan sonra yayın yapmaktadır.

Dolayısıyla, ilgili haber metninde yer alan ‘‘Rtük’e bildirim yapılmadığı’’, korsan yayın yapıldığı yönündeki beyanlar gerçeğe aykırı olup kabul edilemez. Ayrıca müvekkil şirket haber metninde ifade edildiği gibi; ‘‘paket yayın yapan’’, bir alt yapı platformu değildir.

            Müvekkil şirketin lisansısın olmadığı ya da alt yapısının olmadığı nedenleriyle yasal işlemlere başlandığı ve yayınlarının kapatılacağı şeklindeki, maksatlı iftira ve yalan ibareler barındıran bu haber müvekkil şirketi yıpratmakta, kamuoyunu yanlış bilgilendirmekte ve yanıltmaktadır.

             Nitekim müvekkil şirketin itibarını zedeleyici, gerçeğe aykırı, maksatlı ve yanlış bu haberler nedeni ile, sektörde yapmış olduğu sözleşmeler iptal olmuş ve müvekkil şirket maddi ve manevi zarara uğramıştır. Bununla ilgili yasal haklarımızı saklı tutuyoruz.

            Bu nedenle;

Basın Kanunu’nun 14. maddesi ve İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un 9. Maddesi gereğince, düzeltme cevap yazımız ile ekte yer alan tekzip metninin  www.fibhaber.com internet sayfasında, haberin çıktığı sayfa ve sütunda, aynı puntolarla yayınlanmasını talep eder,

Düzeltme cevap hakkımızın kanunda yer alan yasal süresi içinde yayınlanmadığı takdirde, yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini rica ederiz.

Saygılarımızla. 25.01.2016                            

Başak Vizyon Radyo Ve Televizyon Yayıncılık San. Tic. A.Ş.

Vekili Av. Nazan Akçay

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.