banner461
banner195

Eğitim ve Yayım Faaliyetleri Yeni Yılda da Sürüyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ilimiz genelinde meyvecilik konusundaki eğitim ve yayım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Eğitim ve Yayım Faaliyetleri Yeni Yılda da Sürüyor
15 Ocak 2016 Cuma 12:18

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ilimiz genelinde meyvecilik konusundaki eğitim ve yayım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Nevşehir de meyvecilik yapan işletmelere yönelik eğitim ve yayım faaliyetlerinin etkin bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan İl Müdür Vekili Necmettin Sapmaz, "İlimizde yaklaşık 180 bin dekar bağ ve 36 bin dekar meyvelik alan bulunmaktadır. Yıldan yıla mevcut meyve bahçelerine düzenlemeler ile birlikte yeni ve modern meyve bahçelerinin kurulması için çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar kapsamında meyve bahçesi tesisinde kullanmak, meyvelerin uzun zaman iyi ve bol verim vermelerini sağlamak, verimden düşen ağaçların tekrar verimli hale getirmek için budama faaliyetlerini sürdüren üreticilerin eğitimlerini sağlamak önemlidir" dedi.

İl Merkez ve İlçelerimizde eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere temin edilen aşılama, bakım ve budama malzemeler teknik personele dağıtımı yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.