banner461

Eğitimciler Hem Sevindi, Hem de Üzüldü

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın 2015 yılı itibariyle çalıştığı kurumda 15 yılı dolduran öğretmenlere uygulanacak olan rotasyonun yapılmayacağını açıklamasının sevinç yarattığını söyledi.

banner503
Eğitimciler Hem Sevindi, Hem de Üzüldü
05 Ağustos 2015 Çarşamba 17:30

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın 2015 yılı itibariyle çalıştığı kurumda 15 yılı dolduran öğretmenlere uygulanacak olan rotasyonun yapılmayacağını açıklamasının sevinç yarattığını söyledi.

Konuya ilişkin değerlendirmesinde Uğur, “Bakanın açıklaması ile ilgili sözler  tüm haber sitelerinde  yer alırken, ilgili öğretmenlerin de haberin doğruluğu ile ilgili teyit trafiği başlatmışlardır. Konu ile ilgili Nevşehir İl Milli Eğitim  Müdürlüğüne ulaştığımızda  Milli Eğitim  Bakanlığından kendilerine resmi bir yazı,  talimat gelmediğini belirtmişlerdir. Bilindiği üzere uygulama iptal edilmemiş olsaydı  sayıları binleri bulan eğitimciler istekleri dışında resen başka kurumlara atanacaklardı. Durdurulma kararı rotasyon kapsamında öğretmenleri sevindirirken, rotasyon uygulaması nedeni ile il içi yer değiştirme ile başka okulları tercih eden ve önceki okulundan zoraki ayrılan eğitimcileri üzmüştür” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.