banner461
banner195

Ehliyet sınavı 27 Ağustos'a ertelendi

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Yazılı Sınavı Ertelendi. İşte Ehliyet sınavı 2016 ne zaman? MTSAS 3 MEB sınav tarihleri

Ehliyet sınavı 27 Ağustos'a ertelendi
21 Temmuz 2016 Perşembe 21:13

banner143
banner134
Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB), ertelenen Motorlu Taşıt  Sürücü Kursiyerleri Sınavının (MTSAS-3), MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos'ta, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavının ise  21 Ağustos'ta yapılacağını duyurdu.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, Bakanlığın Merkezi Sistem Sınav  Yönergesi kapsamında 23 Temmuz'da yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü  Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile 24 Temmuz'da yapılması planlanan Açık Öğretim  Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı, "FETÖ/PDY terör örgütü darbe  kalkışması" nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
 
    Bu kapsamda daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4  sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos'ta saat 11.00'de, Açık Öğretim Lisesi ve  Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı ise 21 Ağustos'ta yapılacak.
 
    Ayrıca, üniversite sınavlarına girerek herhangi bir üniversiteyi  kazanan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt  hakları mezuniyet durumlarına göre saklı kalacak. Konuyla ilgili Yükseköğretim  Kurulu Başkanlığı ile gerekli görüşmeler yapıldığı için öğrenciler herhangi bir  mağduriyet yaşamayacak.


Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR yaptığı yazılı açıklamasında;

Bakanlığımız Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS-3) Bakanlığımızın resmi web sitesinde yer alan basın açıklamasında belirtildiği üzere 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü MTSKS-4 sınavı ile birlikte yapılmak üzere ertelenmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Murat DEMİRMilli Eğitim Müdürü

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.