banner461
banner195

Elektrik kesintisi Nevşehir ve ilçelerinde Hayatı Felç etti

Bugün Nevşehir il ve ilçeleri ile birlikte yaklaşık 9.5 saat elektrikler kesildi.

Elektrik kesintisi Nevşehir ve ilçelerinde Hayatı Felç etti
31 Mart 2015 Salı 22:47

banner143
banner134

 Türkiyede bazı il ve ilçelerde aynı anda elektrik kesintisi oldu.Nevşehir ile birlikte, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Niğde’de de yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle resmi dairelerde işlemler büyük ölçüde aksadı.

Nevşehir il ve ilçeleri ile birlikte komple elektrikler kesildi.

 

SIKINTI TEİAŞ’DAN KAYNAKLI’ Konu ile ilgili Medas Elektrik Dağıtım’dan yapılan açıklamada, "sıkıntının kaynağında TEİAŞ’ın (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) sisteminde yaşanan bir sorun bulunuyor. Nevşehir ’in yanı sıra Türkiye’nin bazı illerinde de benzer sıkıntı yaşanıyor" denildi.

Öte yandan Türkiye'de ülke çapında yaşanan elektrik kesintisi dünya basınında son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

İngiltere'nin The Independent gazetesi, ülke çapında yaşanan elektrik kesintisinin kaosa yol açtığını belirtti. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok şehirde elektrik kesintisinin yaşandığını belirten gazete, problemin TEİAŞ kaynaklı olduğuna da yer verdi. 

Türkiye'de yaşayan İtalyan bir gazetecinin Ankara'da arkadaşlarını güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazlarına yönelttiği bilgisine yer veren The Independent, metro, tramvay ve Marmaray'ın çalışmadığı bilgilerini de okuyucularına aktardı. 

***

Rus basınından Russia Today internet sitesi, Türkiye'deki elektrik kesintisini son dakika gelişmesi olarak okuyucularına aktardı. Yaşanan enerji krizinin, Türkiye'de son 15 yılda yaşanan en büyük elektrik kesintisi bilgisine yer veren RT, ülkedeki muhabirlerin olayla ilgili tweet'lerine yer verdi.

Russia Today, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun terör saldırısı ihtimaline yer veren açıklamasının da altını çizdi. 

***

AP haber ajansı ise, abonelerine Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'de ülke çapında elektrik kesintisi yaşandığı bilgisini geçti. İstanbul ve diğer şehirlerde ulaşım ağlarını etkileyen kesintinin şehirlerde hayatı durma noktasına getirdiği belirten AP, resmi kaynaklardan yapılan 'teknik incelemenin yapıldığı' açıklamasına yer verdi. 

'Elektrik verilmeyen yer kalmadı'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, basın mensuplarına elektrikkesintisiyle ilgili açıklama bulundu.

Bakan Yıldız'ın açıklamalarında satırbaşları şu şekilde:

"Bu gece de olmak üzere tamamen bu iş üzerine yoğunlaşacağız. Bunun sebebini net olarak bilmemiz lazım. Enerji arzında sıkıntı yok, sebebi bulmaya çalışıyoruz. Şu anda enerji verilmeyen yer kalmadı.

Konuyu saptırtmamak lazım. Nükleer enerji santral yapımını buna gerekçe göstermek olur mu? Bugünkü adliyedeki olayla bağlantılandırmak isteyenlerin yanlış yolda olduğunu söylemek lazım."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.