banner461
banner195

Elvan: Antalyaya gelen turist Ürgüp’e uzanacak

Ulaştırma bakanı Elvan: "Antalya’ya gelen turist, tek hat üzerinden Ürgüp, Nevşehir, Kayseri ve Konya’ya uzanabilecek."

Elvan: Antalyaya gelen turist Ürgüp’e uzanacak
12 Ocak 2015 Pazartesi 14:14

banner143
banner134
Ulaştırma bakanı Elvan: "Antalya’ya gelen turist, tek hat üzerinden Ürgüp, Nevşehir, Kayseri ve Konya’ya uzanabilecek."

Nevşehir Ve Ürgüp YHT ye 2016 da Kavuşacak 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Antalya’yı, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri’ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıklarını açıkladı.

Antalya’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lütfi Elvan, 2016 yılında gerçekleştirilecek EXPO kapsamında altyapı yatırımlarını hızlandırdıklarını söyledi.

Antalya’ya yeni yatırımlar yaptıklarını anlatan Elvan, bunlardan birisinin 18 kilometrelik merkezden havalimanına, oradan da EXPO 2016 alanına ulaşacak tramvay hattı olduğunu ifade etti. Elvan, projeyi Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüklerini kaydetti. 

Antalya’yı, Konya, Aksaray,Nevşehir ve Kayseri’ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıklarını belirten Elvan, "Turizm hızlı tren hattı projesiyle Antalya’daki turistlerin Ürgüp, Nevşehir, Kayseri ve Konya’ya uzanmalarını sağlayacağız. Bir aylık süre içerisinde uygulama projesinin ihalesine çıkıyoruz. Hedefimiz 2015 yılı sonu itibarıyla bu hattın inşaatına başlamak" dedi.

Elvan, Eskişehir ve Antalya’yı birbirine bağlayacak hızlı tren hattı projesiyle ilgili çalışmaların da devam ettiğini dile getirerek, uygun bir zamanda bu projenin de yapım ihalesine çıkacaklarını vurguladı.

Antalya-Alanya arasındaki otoyol projesini de tamamladıklarına dikkati çeken Elvan, yap-işlet-devret modeliyle bu projenin ihalesine çıkacaklarını bildirdi. Antalya’yı İzmir’e bağlayan otoyol projesi için hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Elvan, kısa süre sonra bununla ilgili çalışma yapacaklarını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selam - 4 yıl önce
ve tabi acıgölden geçecek sevgili vekillerimize böyle bir prejeyi ilimize kazandırdıkları için minnettarız
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
ilimizden geçeceği doğru. ancak nerede ya da nerlerde istasyon olacağı belli mi acaba. vatandaşa açıklayın. mevcut demiryolu nevşehirden geçiyor ama sadece kozaklının kanlıca köyünde istasyon var. bu yeni hattınki de böyle olmasın sonra? vatandaşı bilgilendirin ki haklı olarak şimdiden tepki koysunlar. yoksa herşey bitinceye kadar uyuruz. bir süre sonra da iş işten geçmiş olur.
Avatar
tren artık gelmez - 4 yıl önce
ey nevşelli bu nasıl tren ağzı olan seçim için konuşuyo.sanki tren yarın geliyo...tren mecbur gelecek ama hanği 23 te....yeter treni batasıca....
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
trenin geçeceği güzergah belli 2 yıl evveline kadar şuanki özel org.san. bölgesinin içinden geçiyordu. zamanın ticaret odası ve borsa başkanları projenin hatalı olduğu kanısıyla ankarada projeyi düzelttirdiler. acıgölden nevşehire gelişte sol tarafta kalıyor. istasyon ise şuanki terminalin paralelinde kalıyor. avanos eski belediye bşk körükçü zamanında istasyon avanos olacaktı ama değişti şükür.. başka sorusu olan
Avatar
kaymaklılı ali - 4 yıl önce
bu yht projesi̇ni̇ söyleyi̇pte 2016 yilina kadar yapmayanin...... tamammi
Avatar
... - 4 yıl önce
ne zaman gelecek seçim yaklaşıyor bu konular açılıyor seçimden sonra kapanıyor