banner461
banner195

Emre Aydın NEÜ 6. Bahar Şenliğinde Konser Verecek…

Nevşehir Üniversitesin'de Bahar Şenliği 16 Mayıs'ta Başlayacak.16-19 Mayıs tarihleri arasında üç gün sürecek olan Bahar şenliklerinde son gün 19 Mayıs tarihinde Sanatçı Emre Aydın konseri var.

Emre Aydın NEÜ 6. Bahar Şenliğinde Konser Verecek…
09 Mayıs 2013 Perşembe 19:03

banner143
banner134

 Ayrıca Nevşehir Üniversitesinin kuruluşunun 6.yıl dönüm etkinlikleri çerçevesinde Emeği geçenlere ödül takdim edilecek.

Dolu dolu geçecek Nevşehir Üniversitesi 6.Bahar Şenliklerinde,Süprizlerle birlikte Üniversitemiz öğrencilerinin de hazırladığı görsel showlarıyla renk katacak.

 

EMRE AYDIN

 

İlköğretimini Isparta'da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi'ne devam etti. Ardından Dokuz Eylük Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'ne devam etti.

2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı be...ste yarışmasında Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup "6. Cadde" ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına başladı. Aynı yıl Universal Müzik tarafından yayınlanan toplama albümde "Dönersen" adlı parça yer aldı.


Ardından stüdyo çalışması 6 ay süren ve prodüktörlüğü ile düzenlemeleri Haluk Kurosman'nın yaptığı "Sabuha" adlı albümde yer aldı. 11 Şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın'a aitti. 2003 yılında albümün çıkmasından 2 yıl sonra 2005'te grup dağıldı.

2006 yılının Ekim ayında Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle "Afilli Yalnızlık" adlı solo albümü piyasaya çıktı. Albümden çıkan ilk klip albüm ile aynı adı taşıyan "Afilli Yalnızlık" adlı parçaya çekildi. Yon Thomas'ın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.

"Afilli Yalnızlık" adlı albümdeki 10 şarkının 9'unun söz ve müziği kendine ait olan Emre Aydın, Umay Umay'ın "Hareket Vakti Gelince" adlı şarkısını da bu albümde yorumladı. Prodüktör olarak yine Haluk Kurosman ile çalışan Emre Aydın'a bu albümde, davulda Gripin'den İlker Baliç, bas gitarda Manga'dan Cem Bahtiyar ve gitarda Vega'dan Tuğrul Akyüz eşlik etti.

Gripin'nin kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümüne "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" adlı parça ile konuk sanatçı olarak katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.