banner461
banner195

Engellinin İş Sorunu Büyük

Nevşehir’de son yıllardaki faaliyetleri ile en önemli engelli derneği konumundaki Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, engellilerin en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirtti.

Engellinin İş Sorunu Büyük
27 Ocak 2014 Pazartesi 21:44

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son yıllardaki faaliyetleri ile en önemli engelli derneği konumundaki Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, engellilerin en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirtti.

Son yıllarda hükümetin engellilere yönelik uygulamalarının engellilerin işsizlik sorununa tam manasıyla da olmasa çözüm olmaya başladığını kaydeden Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Pozitif ayrımcılık ilkesinin daha fazla uygulanmasını beklediklerini dile getirdi.

Mutlu, “Ülkemizde ne yazık ki engellilerin en büyük sorunu işsizlik. İşsizlik kaygısıyla boğuşan engellilerimize iş imkanı oluşturmak yönünde son yıllarda gösterilen çabaları görmezlikten gelemeyiz ancak yeterli değil. Hükümetin daha fazla engellilere iş imkanı sunmasını bekliyoruz. Hani hep derler ya, engelli de olsa engelli vatandaşlarımız kendilerine yardım değil iş imkanı sunulmasını istiyor” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Enelli Vatandaş - 4 yıl önce
nevşehirde engelli derneklerinin üzerine düşen görevleri tam anlamıyla yapmadıklarına, tabiri caizse laf olsun torba dolsun, komşular alışverişte görsün misali arada bir açıklama yaptıklarına inannıyorum. üye aidatları toplansın, arada birde derneğe yardımlar yapılsında gerisi hiç önemli değil. kaç yıldır hükümet konağına bir asansörü yaptıramadılar yapıldı ama onların sayesinde değil mecburen kanun gereği, özürlü otolarına park işini çözemediler engelliler otopark değnekçilerinin elinde maskara oldu bunda belediyeninde suçu çok o ayrı konu. kaldırımlar yamuk yumuk yapılıyor bir engelli rahatça yürüyemiyor mutlaka bir tökezliyor veya düşüyor. trafik lambaları araçlara hizmet ediyor yayalar kendisine yeşilmi yanıyor kırmızımı göremiyor yolun ortasında iken anlayışlı ve değerli nevşehirli sürücülerimizce skıştırılıyorlar. vs. vs. dile gelecek çoğu şey dile gelmiyor. birileri bazı günler çıkıp laf salatası yapıyor.