banner461
banner195

Engelliye Acıyarak Bakılmamalı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, engellilere acıyarak bakılmasının yanlış bir anlayış olacağına dikkat çekerken, engellilere hizmet götüren Kamu, Özel Sektör ve STK’ların güçlendirilmesinin gerekliliğine işaret etti.

 Engelliye Acıyarak Bakılmamalı
03 Aralık 2014 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, engellilere acıyarak bakılmasının yanlış bir anlayış olacağına dikkat çekerken, engellilere hizmet götüren Kamu, Özel Sektör ve STK’ların güçlendirilmesinin gerekliliğine işaret etti.

Engellilerin normal bir hayat sürdürebilmeleri için toplumsal duyarlılığın artırılmasına gerektiğine de vurgu yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şener, “Engelli insanlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin ve toplumun olmak üzere kısaca tüm insanlığın ortak sorunudur. İnsanlarımızın engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olmakla birlikte engellilerin normal bir hayat sürdürmeleri toplumsal duyarlılığın artırılması ile mümkün olacaktır. Bu anlamda engelli insanlarımıza acıyarak yaklaşmak yerine kurumlar hizmetlerin yaygınlaştırılması esas alınmalıdır. Bu aşamada engelli insanlarımıza hizmet veren kamu, özel sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarının güçlendirilmesine önem verilmesi gereklidir” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.