banner461
banner195

Erdoğan sevgisini evine taşıdı

Nevşehir de yaşayan Afrika kökenli Fil dişi sahillerinden Simon Medet Mbalmayo isimli ailenin Recep Tayyip Erdoğan hayranlığı evine taşındı.

Erdoğan sevgisini evine taşıdı
14 Mayıs 2015 Perşembe 23:50

banner143
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER- Özel -Ülkesindeki iç savaş nedeniyle yaklaşık 3 yıl önce Türkiye'ye sığınan ve Nevşehir de yaşayan Afrika kökenli Fil dişi sahillerinden Simon Medet Mbalmayo ailesinin Recep Tayyip Erdoğan hayranlığı evine taşındı. 

Fildişi Sahilleri'nde devam eden siyasi belirsizlik Müslümanlara yönelik saldırılarda ciddi bir artışın meydana gelmesi üzerine maceralı bir yolculukla çareyi Türkiye ye sığınmakta bulunan Simon Medet Mbalmayo ailesi Müslüman Dost ve  Kardeş ülke Türkiye'nin kendilerine kucak açmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnet borçluyuz diyerek her vakit namazlarında Erdoğan'a dua ettiklerini dile getirdi. Afrikalı aile Türkiye ye geldikten sonra Nevşehir'e yerleşti.

Nevşehiri, Nevşehir insanını çok sevdiklerini dile getiren ve 
Nevşehir de mülteci olarak yaşamını sürdüren ve 4 çocuk babası Simon Medet Mbalmayo,Nevşehirde  ahşap sanat işleri dekorasyon işleri yaparak geçimini sağlıyor.

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen tarafından 3. Ahmet döneminde Ürgüp Kadısına pazar yeri kurulması için gönderilen fermanın yer aldığı tabloyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiği fotoğrafı çerçeveleyerek evinin odasına asan ailenin en büyük hayali ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'la tanışmak.

Türkiye böyle büyük bir lidere sahip olması açısından çok şanslı diyen Afrikalı aile Rabbim her Müslüman ülkeye böyle dirayetli liderler nasip etsin. O artık sadece Türkiye'nin değil tüm islam aleminin lideri. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gurur duyuyoruz dedi.

FİBHABER.COM Nevşehir'in ilk ve en çok izlenen haber sitesi...

Nevşehir'in Bağımsız Güncel Haber www.fibhaber.comKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.