banner461
banner195

Erich Von Daniken, Nevşehir Yeraltı Şehri’ni kitabında anlatacak

Yakın tarihin popüler bilim yazarlarından Erich Von Daniken kalabalık bir ekiple Nevşehir'e geldi. Tanrıların Arabaları adlı kitabı ile tüm dünyada yıllarca tartışılan Daniken yeni kitabını hazırlıyor...

 Erich Von Daniken, Nevşehir Yeraltı Şehri’ni kitabında anlatacak
29 Eylül 2015 Salı 00:04

banner143
banner134

Erich Von Daniken, 38 kişilik heyetle birlikte Nevşehir'de araştırmalarda bulundu...


Tanrıların Arabaları adlı kitabı ile dünya çapında büyük üne kavuşan İsviçreli araştırmacı Yazar Erich Von Daniken, 38 kişilik heyetle birlikte Nevşehir Kalesi civarında ortaya çıkan dünyanın en büyük yeraltı şehrinde incelemelerde bulundu. Yazar Erich von Daniken, diğer yeraltı şehirlerine göre oldukça farklı özelliklere sahip konumda gözlemlediği bu yeraltı şehrinin, Kapadokya turizmi açısından da vazgeçilmez bir ziyaret merkezine dönüşeceğine inandığını belirtti. Daniken, yeni kitabında Nevşehir Yeraltı Şehri’nin ayrıntılarını okuyucularına aktaracağını ifade etti.

 Eyvah Erich Von Daniken geri döndü; Yeni komplo teorileri yolda...

Türk okurları onu Tanrıların Arabaları adlı kitabı ile tanıdı. Gerçi bütün dünya aynı kitapla adını yıllarca ezberinde tuttu. Küresel çapta uzay dünya ilişkileri ve insanlığın ikinci uygarlığına dair çok sayıda teorinin gündeme gelmesine öncülük etti. Kitabını çoğunlukla oturduğu barda birasını yudumlarken yazdığını itiraf etmesine rağmen onun uzaylı olduğuna inananlar bile çıktı. Erich Von Daniken'in Türkiye'de ayrı bir hayran kitlesi var. Kitaplarının piyasaya çıktığı yıllarda internet, ve yaygın iletişim teknolojilerinin bulunmadığını hatırlatırsak, ünlü araştırmacının yeni dönemde neler ortaya atabileceğini siz düşünün.. Çok sayıda arkeolojik objeyi sanat tarihçilerinin aksine uzaylılar ya da ilk insanlık uygarlığı teorisine dayandıran Daniken'in ilk kitabında yer alan çoğu fotoğrafın ise tarihsel bir nitelik taşımadığını 1996 yılında katıldığı bir TV programında itiraf etmişti..YENİ KİTABINDA NEVŞEHİR'DE OLACAKİsviçre’li araştırmacı Yazar Erich Von Daniken, 38 kişilik heyetle birlikte Nevşehir Kalesi civarında ortaya çıkan dünyanın en büyük yeraltı şehrinde incelemelerde bulundu.

11 mahalleyi içerisine alan Kale ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projeleri çalışmaları sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yer altı şehrinin bulunduğu toplam 400 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölge, gerek yurt içerisinde, gerekse dünya çapında ilgi uyandırmayı sürdürüyor. İlk İnsan kültürleri ile ilgili yaptığı çalışmalar ve bu süreçte yazdığı ‘Tanrıların Arabaları’ isimli kitap ile tüm dünyada büyük yankı uyandıran İsviçreli araştırmacı yazar Erich von Daniken, aralarında akademisyen, danışman, teknisyen, işadamı, ressam ve çeşitli meslek gruplarına mensup 38 kişilik heyet ile birlikte bölgeye geldi.YENİ KİTABINDA SÖZ EDECEKKültür ve Turizm Bakanlığı ve Nevşehir Valiliği’nin denetiminde ve Nevşehir Belediyesi’nin maddi desteği ile bölgede devam eden temizleme çalışmalarına ilişkin olarak yetkililerden bilgi alan yazar Erich von Daniken, diğer yeraltı şehirlerine göre oldukça farklı özelliklere sahip konumda gözlemlediği bu yeraltı şehrinin, Kapadokya turizmi açısından da vazgeçilmez bir ziyaret merkezine dönüşeceğine inandığını belirtti.

Daniken, hazırlık çalışmaları devam eden yeni kitabında Kapadokya bölgesinde keşfedilen Nevşehir Yeraltı Şehri’ni ayrıntıları ile okuyucularına aktaracağını ifade etti.

Ajanslar

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.