banner461

Eşeğine kimlik çıkarınca talipleri arttı!

Nevşehir'in Avanos ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Ahmet Çöler, komşusunun "Çok anırıyor ve bizi rahatsız ediyor" diyerek zabıtaya şikayet ettiği eşeğine kimlik çıkarttı..

banner503
Eşeğine kimlik çıkarınca talipleri arttı!
31 Mayıs 2016 Salı 20:43

banner143
banner134
 "Çok anırıyor ve bizi rahatsız ediyor" diyerek eşeğinin zabıtaya komşusu tarafından şikayet edilmesi Avanoslu 70 yaşındaki Dede çok içerlemiş.

Nevşehir'in Avanos İlçesinde ikamet eden 70 yaşındaki Ahmet Çöler, yıllardır bağ ve bahçe işlerinde kullandığı eşeğini kendine ait müstakil tek katlı evinde besliyor.  Komşusunun "Çok anırıyor ve bizi rahatsız ediyor" diyerek hakkında şikayette bulunulması üzerine hayvan hakları koruyucuları ve hayvanseverlerle görüşerek istişare eden Çöler, Avanos İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurarak, "Kara Şimşek"  isimli eşeğine "5002171" sıra sayısı ile kimlik çıkardı.

Yaptığı araştırmalarında İnsanların kendisine ait özel ve Müstakil evlerinde eşek beslemesinin bir mahsuru olmadığını öğrendim. Kanuni yollara başvurarak eşeğime kimlik çıkarttım. Unutulmamalıdır ki Hayvanların doğası gereği her köpek havlar, her horoz öter ve her eşek ise anırır." dedi.

Ulusal basınların manşetine konu olan bu olay sonrası Kara şimşeğin şimdilerde çok talibi var ...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.