banner461
banner195

Eserlerin son teslim tarihi 17 Haziran

 53.Ulusal 27. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Ve  Kültür Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Şiir Yarışmasında eserlerin son teslim tarihi de belirlendi.

Eserlerin son teslim tarihi 17 Haziran
22 Nisan 2016 Cuma 13:29

banner143
banner134
 53.Ulusal 27. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Ve  Kültür Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Şiir Yarışmasında eserlerin son teslim tarihi de belirlendi.
15-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde heve vezni ve serbest vezin dallarında şiir yarışmaları düzenlendi.
Her iki yarışmanın konusu; Hacı Bektaş Veli Öğretisinde, adalet, dürüstlük anlayışı olarak belirlendi. Yarışmaya katılan şiirlerin hiçbiri yayınlanmamış olması ve bir yarışmaya katılmamış olması gerekir, Yarışmalara en çok üç şiir ile katılına bilir. (ayrı, ayrı), Her şiir iki nüsha olacak. Yarışmacılar şiirlerinde açık isim ve mahlaslarını kullanmayıp rumuz kullanacaklar, Yarışmacılar şiirlerini daktilo, bilgisayar veya okunaklı olarak el yazısı ile yazabilirler. Şiirler ayrıca CD ile gönderilecek.
Yarışmacılar ad, soyadı, mahlası, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine’’Rumuzu, şiirin adını ve hangi dalda yarışmaya katıldıklarını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuz’’  yazılı ikinci bir zarfa şiirini koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 17 Haziran 2016 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesi’ne teslim edecekler. Şiirlerini posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.
Madde 3’e göre teslim edilmiş şiir zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak şiir zarfları 01Temmuz 2016 tarihine kadar Jüri Üyelerine bir tutanakla teslim edilecek. Jüri değerlendirmesini yaparak şiirlerle rumuzları yazılı tutanağı 01 Ağustos 2016 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edecekler. Yarışmanın sonucu www.hacibektas.bel.tr internet adresinden duyurulacak. Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu kendisinde bulunan rumuz zarflarını açarak dereceye girenlere ödüllerin verilmesi konusunda tebligatta bulunacak.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.