banner461
banner195

Eski Bağ-Kur Binası Yıkılacak

Nevşehir’e uzun yıllar Bağ-Kur İl Müdürlüğü binası olarak hizmet veren, SGK İl Müdürlüğünün yapılanması doğrultusunda uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 6 katlı modern bir bina yapılacak. Bu bina da SGK İl Müdürlüğü hizmet vermeye başlayacak.

Eski Bağ-Kur Binası Yıkılacak
06 Eylül 2013 Cuma 11:32

banner143
banner134

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, eski Bağ-Kur İl Müdürlüğü binasına değil, binanın bulunduğu alana talip olduklarını, SGK Genel Müdürlüğünce de uygun görülen bu proje çerçevesinde 2014 Yılında mevcut eski binanın yıkılarak yerine 6 katlı, modern bir SGK İl Müdürlüğü binasının yapılacağını ifade etti.

Bağ-Kur İl Müdürlüğü olarak uzun yıllar Nevşehir’e hizmet veren binanın mevcut durumu itibariyle SGK İl Müdürlüğünün faaliyetlerine cevap verebilecek bir konumda bulunmadığını kaydeden SGK İl Müdürü Yıkarbaba, “Söz konusu binanın yıkılarak yerine il müdürlüğü binamızın yapılması konusunda genel müdürlüğümüz ile mutabakat sağlandı, hatta ödeneği de aktarıldı. 2014 Yılından itibaren yeni binamızın temellerini atmayı planlıyoruz. Mevcut binamızda özellikle kış aylarında Vatandaşlarımızın kuruma ulaşımlarının sağlanması konusunda ciddi sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bu nedenle daha merkezi bir yerde binamızın olması, Vatandaşlarımızın kurumumuza daha rahat bir şekilde ulaşımlarının sağlanması açısından bu projeyi önemsiyoruz. Eski Bağ-Kur binası bin 850 Metre karelik bir alana kurulmuş durumda. Ancak şu anki binamız 3 bin 950 metre karelik bir alanda hizmet veriyor. Bu nedenle gerek uzun süredir boş kalması nedeniyle, gerekse ihtiyaca cevap veremeyecek olması nedeniyle eski binanın yıkılarak yerine daha modern bir bina yapılması gerekiyor. Yeni ve modern binamız tamamlandığında Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü olarak 110 personelimiz ile Nevşehir halkına daha refah ve ulaşımı daha kolay bir mekanda hizmet vermeye başlayacağız” açıklamalarında bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.