banner461
banner195

“Etkinliklerimize Katılıp Manevi Destek Olun”

Türkiye’de ilk kurulan turizm fakülteleri arasında yer alan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesinin köklü bir geçmişe sahip bulunduğuna dikkat çeken Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, “Turizm Ülkemiz açısından son derece önemli bir sektör.

 “Etkinliklerimize Katılıp Manevi Destek Olun”
23 Nisan 2015 Perşembe 16:48

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’de ilk kurulan turizm fakülteleri arasında yer alan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesinin köklü bir geçmişe sahip bulunduğuna dikkat çeken Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, “Turizm Ülkemiz açısından son derece önemli bir sektör.

Turizm sadece ekonomik manada değil kültürel içeriği olan da bir sektör. Turizm özellikle gelişmekte olan ülkelerde ekonomik yönü öne çıkarılan bir sektör durumunda ancak sosyal yönü de en az ekonomik tarafı kadar önemli. Bir işi en iyi o işin felsefesini çözebilen kişilerce yapılabileceğine inanıyorum. Turizmde de bu hususun geçerli olduğunu düşünüyorum. Kapadokya bölgesi sadece Türkiye için değil Dünya için önemli bir kültür turizmi merkezi. Turizm fakültemiz Türkiye’de ilk kurulan turizm fakültelerinden biri. Köklü bir geçmişi bulunan okulumuzda bizler elimizden geldiği kadarıyla öğrencilerimize iyi bir eğitim imkanı tanımaya gayret ediyoruz. Bir aile ortamında öğrencilerimize turizmi en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Turizm konusunda da birçok sektörde olduğu gibi yetişmiş işgücüne ihtiyaç var. Öğrencilerimizin bu sektörde istihdam edilmesi ve bu sektörden dışarı çıkmamaları için tavsiye ve desteklerde bulunuyoruz. Dolayısıyla bu fakültenin Kapadokya bölgesi gibi turizmin öne çıktığı bir bölgede önemli bir yeri bulunduğunu düşünüyorum. Halkımızın yaptığımız etkinliklere katılarak bizlere manevi de olsa destek olmalarını istiyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.