banner461

Evde Sağlık Ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplandı

Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Belediye Başkanlığı ve ASP İl Müdürlüğünden yöneticilerin katılımlarıyla valilik toplantı salonunda toplantı yapıldı.

banner503
 Evde Sağlık Ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplandı
19 Ağustos 2015 Çarşamba 13:38

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley başkanlığında Halk Sağlığı  Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği  Genel  Sekreterliği, Belediye Başkanlığı ve ASP İl Müdürlüğünden yöneticilerin katılımlarıyla valilik toplantı salonunda toplantı yapıldı. 

Evde Sağlık Hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan sosyal bakım ve destek hizmetlerinin entegrasyonunun sağlanacağı hizmet modelinin koordinasyonunu gerçekleştirmek üzere Valilik bünyesinde Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu kurularak 2015 yılı 1. toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Tarafından Evde Sağlık Hizmetlerinin Sunulmasına Dair Yönetmelik doğrultusunda; 31.03.2015 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, İç İşleri Bakanı, Sağlık Bakanı ve  Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı tarafından  Evde Sağlık, Bakım ve Sosyal Destek Hizmetlerinin İşbirliği İçerisinde Yürütülmesine Dair Protokol imzalanmıştır.  Bu kapsamda, Evde Sağlık, Bakım ve Sosyal Destek Hizmetlerinin İşbirliği İçerisinde Yürütülmesine Dair İl Protokolü İlde Vali, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı yöneticileri tarafından imzalanmak üzere görüşüldü.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.