banner461
banner195

Facebook Whatsapp'ı satın aldı

Popüler sosyal medya platformu Facebook, anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp'i satın aldı. Facebook, WhatsApp için tam 16 milyar dolar ödeme yaptı.

Facebook Whatsapp'ı satın aldı
20 Şubat 2014 Perşembe 20:05

banner143
banner134

 Sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sonra şimdi de anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'i satın aldı. Daha önce de Google'ın satın alacağı konuşulan WhatsApp, bu sefer resmi olarak Facebook'un bünyesine geçmiş oldu. Mesajlaşma platformlarına son zamanlarda önem vermeye başlayan Facebook, WhatsApp hamlesi ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. 

Satın alınma işlemi doğrulandı

WhatsApp, Facebook'a satıldığını resmi blogu üzerinden de doğruladı. Sözlerine WhatsApp uygulamasının gelişmesi ve büyümesi için böyle bir hamle yapıldığını belirten firma, kullanıcılara daha iyi hizmet vereceğinin de altını çiziyor. 
(shiftdelete)

Facebook 16 milyar dolarlık alışın 4 milyar dolarını nakit olarak ödeyecek, kalan 12 milyar dolar ise Facebook hisselerinden verilecek. Anlaşmaya ek olarak 3 milyar dolarlık hisse de 4 yıllık devir sürecinde Whatsapp kurucularına ve çalışanlarına verilecek./TG.COM.TR
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.