banner461
banner195

Farklı Adres Verene 963 Lira Ceza

Devlet Çocuğu Daha İyi Okusun Diye Uğraşanı Takibe Aldı.

Farklı Adres Verene 963 Lira Ceza
31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:28

banner143
banner134
Mahallelerindeki okullardan memnun olmadıkları için başka adres göstererek çocuklarının kayıtlarını başka okullara yaptıran velilere 963 TL para cezası verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkezi yerleştirme sisteminden memnun olmayan, çocuklarının farklı bir okula gitmesini isteyen ve adreslerini farklı göstererek istedikleri okula kayıt yaptırmak isteyen velilere, para cezası uygulanacak.


Devlet Çocuğu Daha İyi Okusun Diye Uğraşanı Takibe Aldı


Çocuklarını daha kaliteli okullara kayıt ettirebilmek için sanal olarak adres kaydını değiştiren veliler, Nüfus Müdürlüğü tarafından sıkı takibe alındı. Yeni eğitim dönemi başlamadan, yanlış adresle okullara kayıt yaptıran veliler için cezai işlem uygulanacağını duyuran Nevşehir Nüfus Müdürlüğü, konu ile ilgili velilere yapılan uyarıda, "Okul kaydı için başka adres beyan edenlere, araştırma sonucuna göre 963 TL idari para cezası uygulanacaktır" denildi.


İndirim Yapılacakmış(!)

Nüfus Müdürlükleri'nden alınan bilgilere göre, yanlış adres beyanında bulunan vatandaşlara, araştırma sonucuna göre 963 TL idari para cezası kesilecek ve kişiye tebliğ edilecek. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yapılırsa, indirim uygulanacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa gulec - 3 yıl önce
Isiniz ona kaldi artik oyle bir sacmalik olurmu o zaman duzeltsinler egitimleri
Avatar
kamil gozubuyuk - 3 yıl önce
Bn sulusarayda ikamet ediyorum bn cocugum 3 sinifa kadar 6 tane ogretmen degisti bn napim soruyorum o yasayi cikarana ceza keseceklerine egitimi duzeltsinler