banner461
banner195

“Farklı yol ve yöntemlerle dirlik ve birliğimize kastedilmekte”

Kamil Balak 'Bin yıllık bir medeniyet ve kardeşlik birikimini ortadan kaldırmaya ve farklılıkları faşizme çevirme gayretiyle ortaya atılan provokasyonlara karşı Türkiye gençlik vakfı olarak dimdik durduğumuzu ve duracağımızı açıkça beyan ettiklerini' dile getirdi.

“Farklı yol ve yöntemlerle dirlik ve birliğimize kastedilmekte”
16 Ekim 2015 Cuma 13:29

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Gençlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve aynı zamanda Nevşehir’de oluşturulan Milli İrade Platformu Üyesi Kamil Balak, Bin yıllık bir medeniyet ve kardeşlik birikimini ortadan kaldırmaya ve farklılıkları faşizme çevirme gayretiyle ortaya atılan provokasyonlara karşı Türkiye gençlik vakfı olarak dimdik durduğumuzu ve duracağımızı açıkça beyan ettiklerini dile getirdi.

Balak, “Anadolu’muzun bizleştiği, birleştiği, İslamlaştığı, ümmetleştiği ilk asırdan bu yana asgari müşterekte buluşabilmiş ve kardeşliğine zarar vermemiş verdirmemiş toplulukları, etnik söylem ve tasavvurlarla birbirine kimse düşüremeyecektir. Geçtiğimiz son yirmi yılda özellikle 28 Şubat sürecinde durdurulmak ve yok edilmek istenen güçlü Türkiye ye son dönemlerde de farklı yol ve yöntemlerle saldırılmakta, dirlik ve birliğimize kastedilmektedir. Sadece bölgesinde değil mazlumların soluk alıp verdiği her coğrafyada umut meşalesi halini almış bir Türkiye için kimler ne gibi tezgahlar kurarsa kursun, biz ümmet perspektifinden bakmaya, yaşanan gelişmelere karşı böyle refleks geliştirmeye devam edeceğiz. Dolayısıyla ne kör bir partizan ne kontrolsüz bir muhalefetin bu ülkeye katkı sağlamayacağından şüphe duymadığımızı beyan ediyor, Hayra anahtar şerre kilit olduğu müddet ve miktarda hizmet eden ve hizmete talip olanların yanında olacağımızı açıkça ifade ediyoruz. Hiçbir levhanın zangoçluğunu yapmayacağımız gibi hiçbir levhanın muhalefetini de yapmamak, yaptırmamak gibi ulvi bir hassasiyetle hareket eden Türkiye gençlik vakfımız önce insan önce vatan önce ümmet demeye, yatırımını da, dünya görüşünü de bu mefkureye uygun devam ettirmeye azami hassasiyet göstermektedir. Böyle devam edecektir. Son söz olarak gerek son dönemde artan şehit haberlerini, gerekse Ankara’nın göbeğinde yaşanan vahşeti aklıselime başvurmadan konuşmanın ve tepki göstermenin sağlıklı olmayacağı kanaatindeyiz. Herkes bilmelidir ki; yüreğimizi yakan şehit haberleri toprağa düşen umut tohumlarımızdır. Meydanlarımıza sokaklarımıza döşenen mayınlar bombalar sabrımızı ve kardeşliğimizi pekiştirmektedir. En zor zamanlarda büyük medeniyetler inşa eden aziz milletimiz aynı duruşu yine sergileyecektir. Ümmetin umudu olan Türkiye’nin her bir ferdi bilmelidir ki, Türkiye sadece Türkiye değildir. Düşünürken konuşurken büyük düşünmeli büyük yürümeli mevcudiyetinin farkında olarak konuşmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle ümmeti ve ülkemiz vatandaşlarını muhabbetle selamlıyor daha sağlıklı yarınlar inşa edeceğimize dair heyecan ve ümidimizi yitirmemeyi temenni ediyorum” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.