banner461
banner195

Ferfene Uçhisar'da Festival Olacak

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünü bir festival haline taşıyacak.

Ferfene Uçhisar'da Festival Olacak
27 Şubat 2014 Perşembe 20:53

banner143
banner134

 Ferfene Festival Olacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünü bir festival haline taşıyacak.

2009 Yılından bu yana Uçhisar belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları değerlendiren Uçhisar belediye başkanı Osman Süslü, modern belediye hizmet binasının beldeye kazandırılmasının yanında, çarşı meydanındaki düzenleme çalışmaları, güzel sanatlar ve spor lisesinin beldeye kazandırılması yönündeki çalışmalar ve Kale etrafında yapılan yeni düzenlemelere değindi.

5 Yıla yakın sürede Uçhisar belediyesi olarak sosyal ve kültürel manada da önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Uçhisar belediye başkanı Osman Süslü, “2009 yerel seçimlerinden sonra Uçhisar belediye başkanlığına seçildim. Göreve geldiğimizde birçok belediyenin en büyük sıkıntılarından biri olan personel eksikliğini giderdik. Bunda özellikle bizimle aynı ufka sahip insanların belediyemizde görev yapmasına özen gösterdik. Belediyemiz mekan olarak ta sıkıntılıydı. İlk ele aldığımı konulardan biri de bu oldu. Yeni belediye binamızı hizmete kazandırarak hem personelimizin daha rahat çalışma ortamı elde etmesi, hem de halkımızın daha iyi şartlarda hizmet alabilmesinin önünü açtık. Daha sonra Uçhisar’ımızın en önemli değerlerinden biri olan Uçhisar kalemizde bir takım düzenlemeler yaptık. Kalemizi ışıklandırarak bölge turizmine daha etkin bir şekilde hizmet etmesini sağladık. Çarşı meydanındaki düzenlemelerde geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yaptığımız en önemli yatırımlardan biri oldu. Çok şükür verdiğimiz vaatlerin çok çok üstünde yatırımlar kazandırdık beldemize. Elektrik telleri ile boğulmuş bir Uçhisar’ı bu sıkıntıdan kurtardık. Milletvekillerimizin ve Valimizin bu konuda bizlere önemli desteği oldu. Bütün mahallelerimizde ve ana arterlerdeki sıkıntılarımızı çok şükür gidermiş bulunmaktayız. Sosyal ve kültürel alanlarda da ciddi çalışmalarımız oldu geçen beş yıllık süreç içerisinde. Geçmiş kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında Ferfene kültürünü canlandırdık. İnşallah ikinci dönemimiz nasip olursa Ferfene ismi kültür sanat festivali haline getireceğiz. Çarşı meydanımızdaki düzenlemelerimiz beldemiz halkının ve beldemize gelen yerli ve yabancı turistlerin daha iyi koşullarda hizmet alabilmesini sağlayacak. Kaya otelimizde yaşadığımız hisse problemini giderdik. Kaya otelimizin tapusunu aldık. Güzel sanatlar ve spor lisemizle ilgili problemler vardı. Bu konudaki imar problemini de çözdük. Allah izin verirse bu çalışmayı da ikinci dönemimizde Uçhisar’ımıza kazandırmayı planlıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EL İNSAF... - 4 yıl önce
sayin yetkiler... ferfene kadinlar arasinda baharin gelişi, bereketin artmasi gibi dileklerle kutlanan bir eğlencedir. bunun festivale dönüştürülmesi basit bir olaydır. tüm ülkede yapilan festivaller o yöre ile bağdaşmış şeyler için yapilmaktadir. sizler kültür bakanlığınca uçhisara ait olarak tescillenmiş pekmez için yapılabilirsiniz. festival sözde değil geniş kapsamli organizelerle yapılır. sizler bunu yapamazsiniz. boşa ortaya çikmayin. uçhisarin harekete geçmesi en büyük festival olacaktır.
Avatar
ferfene meclis - 4 yıl önce
meclis üyeleriyle de ferfeneyi festval havasına soktunuz doğru başkan allah bilir......
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
degişin artık yeni bişeyler bulun yeter artık eski kafa yönetimine son verin
Avatar
Uçhisar - 4 yıl önce
nihayet kalenin çevre temizligine başladınız oysaki seçilmeden önce boy boy resimler çektiniz ordaki pislikleri seçim yaklaştı yine temizlik başladı.kalede birde güzel görünümlü tuvalet tertemiz olması gerekir çok eleştiri var
Avatar
Partili - 4 yıl önce
osman süsülü suratını gördümmü inanki başka birşi gördüm sanıyorum.sen 5 sene öncesine kadar uçhisar belde teşkilatına 2 adet simiti alaımıyordun? ne olduda şimdi ferfene yapıyon belediyenin sırtından utanmadan bunları harca. belde teşkilatında ,muz,kivi,elma,armut çerez,baklava offf maşallah yüzüyor bu ne bolluk madem böyle idide 5 sene önce neden bunaları alamıyordun.neden arkadaşlarından para dileniyordun.murat kılınçtan 200tl aldın ve ooooo iyi oldu cebimde 30 tl vardı param yoktu diyen sendeğilmiydin? işin garip tarafı ney biliyormusun? sana kimse bu saatten sonra yemedi, yemez diyemiyorlara çokk kütü bu yiyor diyorlar.allah kok ve utan terbiyesiz.
Avatar
ferfene başkan - 4 yıl önce
sayın osman süslü altın ferfene üstük kaykana, ferfene kadın veya erkekler arasında yani arkadaşlar arasında olan geleneksel birşey. sana boağz olsun yeter.sen gençliğe neyaptın.ucasarda gennliği sen bitirdin.kalecivarında tüpgaz enekeleri ve çakmaklardan geçilmiyor.halısaha gençlere paralı verdin
Avatar
liseli - 4 yıl önce
5 yılda langir lingir işlerle uğraştın neymiş o allah nasip ederse güzelsanatlar ve spor lisesi dilin kemiği yok ya at tutarsa.sen nasrettin hoacanın yanında göle yoğurt çaldınmı? (mayaladınmı) allah nasip ederse allah seni birdaha nasip etmez inşallah , bu 5 yılı bitmez dedin ya bitti tükendi.
Avatar
türkiye - 4 yıl önce
yazıklar olsun sizlere uçhisara böyle başkan gelmez bidaha