banner461
banner195

FETÖ’cüler yerli mahkumları ve ailelerini üzdü

Ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmaları aralıksız sürüyor.

FETÖ’cüler yerli mahkumları ve ailelerini üzdü
01 Ekim 2016 Cumartesi 13:28

banner143
banner134
Ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmaları aralıksız sürüyor. Nevşehir’de bu soruşturmalar çerçevesinde tutuklananların yanında bölge illerinden de sevklerle Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi tarihinin en yoğun günlerini yaşıyor.

Başta Kayseri olmak üzere bölge illerinden çok sayıda tutuklunun sevk edildiği Nevşehir E Tipi kapalı cezaevinde bulunan Nevşehirli mahkumların büyük bir bölümünün yaşanan darbe girişiminin ardından çevre illere sevk edildiği gözleniyor. Bu durum mahkumların yanında ailelerini ciddi manada mağdur etmeye başladı.
Nevşehirli mahkumların FETÖ’cülerin cezaevi haline getirilen Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinden başka illere sevk edilmesine mahkum aileleri ve yakınları tepki gösteriyor.

Yakınlarının Nevşehir’den çevre illere dağıtılmasından büyük ölçüde mağdur olduklarını dile getiren aileler, “Nevşehir E Tipi kapalı cezaevinin bir FETÖ cezaevi haline getirilmesine tepkiliyiz. İki aydır yaşanan sevklerle yakınlarımızın başka illere sevk edilmesi karşısında ne yapacağımızı şaşırdık. Açık ve kapalı görüşlere başka illere giderek katılabilmek, yakınlarımızı Nevşehir’de olduğu kadar görebilmek artık mümkün olmaktan çıktı. Yetkililerin biz mahkum ailelerinin mağduriyetine de bir çözüm üretmesini bekliyoruz. Yakınlarımızın darbeci tutuklulardan dolayı mağdur edilmesine karşıyız” dediler.

Öte yandan maddi durumu zayıf ailelerin de yakınlarını görebilmek için çevre illerdeki cezaevlerine gidebilmelerinin bir hayli güç hale geldiği de ifade ediliyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.