banner461
banner195

Fil Büyüklüğündeki Dev Tabelalar

Nevşehir de son günlerde esnaflar arasında,çarşıda pazarda iftarda genciyle yetişkini ile yaşlısıyla en çok konuşulan ve kamuoyunu meşgül eden ortak muhabbetlerin yine ortak konusu haline gelen zaman zaman güldüren zaman zaman düşündüren bir konu haline gelen Nevşehir Belediyesince yürütülen Göre yolundaki Fil Büyüklüğündeki Dev Tabelalar...!

Fil Büyüklüğündeki Dev Tabelalar
05 Ağustos 2013 Pazartesi 18:13

banner143
banner134
                 FİL BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ TABELALAR!
“Ya hamiyetsiz olsaydım yahut imkânım olsaydı (elimden bir şeyler gelseydi)”
Toplumdaki olumsuzlukları, vefasız, adaletsiz ve çarpıklıkları gören ama elinden bir şey gelmeyen İslam ve İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy böyle söylüyor.

Tıpkı bizimki de böyle bir şey. Nevşehir sevdalısı olarak yapılanları gördükçe üzülüyor, üzüntümüzü kamuoyuyla da paylaşmak istiyoruz.

Dilsiz şeytan olmak istemiyoruz.

Nokta kadar menfaat için virgül gibi bükülmek istemiyoruz. Karşımızdakiler bizi anlamasalar da biz gene yazıp, söyleyeceğiz. Ta ki anlayacakları zamana kadar…

Çok Değerli okurlarımız!

Bilmenizi isteriz ki, Nevşehir ve Nevşehirlinin sesi olarak manevi destekçilerimizle beraber Gerek İbrahim ve ben deniz Fikret, kıt imkânlarımızla oluşturduğumuz ve kartopuyken siz değerli Nevşehir halkımızın teveccühleriyle çığa dönüştürerek büyülttüğünüz sitemiz de (www.fibhaber.com) doğrunun ve güzelin savunucusu; yanlış ve adaletsiz işlerin duyurucusu/önleyicisi ve sizlerin sesi gözü kulağı olmaya çalışıyoruz çalışacağız da...

Bunları yaparken, yer yer tehdit edildiğimizi… Zaman zaman da muhtelif vaatlere muhatap olduğumuzu özellikle altını çizmek isteriz!..

Hamd olsun ki Allahtan başka kimseden ne bir korkumuz var, ne birilerinin ne tabiyetinde nede emrine tabi kesinlikle değiliz.

Asla doğru bildiğimizden vaz geçmedik/geçmeyeceğiz de…

Şehrimizde yapılan yalan yanlış işleri herkes görmesine, bilmesine rağmen kimsenin bir şey diyemediği/söyleyemediği bir gerçek. Maalesef insanlarımızın maddeyi bu kadar öncelediği, güçten bu kadar korktuğu bir yerde gerçekler dile getirilemiyor…

Bundan önce dile getirdiğimiz hususlardan bazıları: 

*Toplumun gözüne baka baka yalan söylediklerini mi? Dersiniz!

*Şehrin siluetini bozan yanlış uygulanan imar durumunu mu dersiniz!

*Kişiye özgü uygulamaları mı dersiniz!

*Tehdit edilerek zorla satılan dükkânları mı dersiniz!

*Mal sahibinin malını sattırmadığını mı dersiniz!

*Kendi meclisinden çıkardığı karardan geri vaz geçtiğini mi dersiniz!

*Ucuz fiyata devlet menfaati için istimlâk edilen yerlerin sahte imza ile bazı kişilere pahalıca satıldığını mı dersiniz!

*Önce park, sonra kongre merkezi ve en son muhtelif külliye vadiyle şehrin akciğeri mesabesinde olan yerin kapatılması mı dersiniz!

*Kaybettiği (Ticaret Odası) seçimden dolayı yenilgiyi kabul etmeyerek hala tehditlerde bulunduğunu mu dersiniz!

Vs. bu ve bunun gibi birçok haberi yaptık/yapacağız da!..

Yapacağız yapmasına ama bu uygulamalara şehrin ileri gelenlerinin, siyasetçilerinin bir şey dememeleri/diyememeleri şaşılacak iş değil mi?

Aşağıdaki konuları da merak ediyoruz;

a-      Kale ve çevresinin olumsuz görüntüsünün, ne zaman ve nasıl ortadan kaldırılacağını!

b-      Karasoku Projesi’nin ne olduğunu?

c-      Kurşunlu Cami çevresi, aş evi, kütüphane, Belediye’nin karşısındaki tarihi buluntuların ne zaman düzeltileceğini!

d-      Eski Hastahane’nin yerindeki hafriyat çalışmasının aylardır sürmesi ve milleti rahatsız ederek meçhule doğru gidişini!..

e-      Kültür Müdürlüğü’nün yerinin  ne olacağını.. (Aldığımız bir bilgiye göre Belediye, -tam olarak bilmemekle beraber 350 bin Tl. civarında para vermek suretiyle çıkartabilecekmiş..)

Tüm bunlar ve sayamadığımız bir sürü yarım işler dururken, alacak/vereceğimizin ne olduğu belli değilken, küçük esnafların dahi alacağını alamadığı bir zaman diliminde seçim öncesi, yapabilecek tek proje olarak gördüğü Göre yolundaki külliye için abartılı, abartılı olduğu kadar da gereksiz ve ciddi paralar harcanarak yapılan on ayrı tabelanın ne gereği var!.. Abartılı reklam yapacağım diye israfa gerek var mı? (lütfen gidin ve görün)

Yazık günah değil mi?

Bu iş bu kadar pervasızca yapılabilir mi? Asrın projesi diye ilan edilen, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan “MARMARAY” için bile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bu kadar büyük tabela asmamıştır.

Bu iş bir ara lüks dairelerin yapılacağı vadiyle eski Kara Yolları arsasına astırdığı fil büyüklüğündeki tabelayı hatırlattı. O zaman birilerine nispet ederek astırılmıştı birileriyle!..  Oranın akıbeti de meçhul!..

Şehre sahip çıkılmalı diye düşünüyoruz. Onun için bunları kaleme aldık. Sağda solda dedikodusunu yapmaktansa gereği yapılsın istiyoruz.

Gidelim uyaralım, uyandıralım…

Sahi bu fil büyüklüğündeki tabelalar niye asıldı?

Ne denmek isteniyor?

Yerine getirilemeyen bazı projelerin bu vesileyle örtülmesi mi isteniyor?

Yoksa akıbetini görenlerin son çırpınışı olarak mı algılamalıyız! Ne dersiniz?


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sanki - 5 yıl önce
kendini inanılmaz biri,deha olarak görüyor herelde.son cümlenizde düşünülmeli.
Avatar
Beyaz Dediniz - 5 yıl önce
buna bakın ak mı pak mı yok hatip yok imam geç onları geç ajans işletir zor geçim saglardı simdi yolda görse tanımaz insanı insanlar bu kafayla hesap soramaz be utanmaz allah havale ediyoruz mübarek gün dahada ileri gitmeyim.
Avatar
nevşehirli - 5 yıl önce
türkiyede artık yirmi yıl önce atılan imzaların hesabı soruluyor hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmıyor biraz sabırlı olalım ve ilahi adalete güvenelim
Avatar
ünlü - 5 yıl önce
Sabırlı olun hesap verecekler ALLAH ın adaleti tecelli edecek..
Avatar
5050 - 5 yıl önce
fib haber size helal olsun. bazı diğer gazetecilere benzemediniz. siyasi tv proğramlarında, proğrama konuk olan siyasi ye soru soramayan bazı gazeteci arkadaşlarda sizin gibi olabilse keşke.
Avatar
muammer - 5 yıl önce
islam müslümanım diyenler tarafından istismar ediliyor.
Avatar
saçma bi proje - 5 yıl önce
memlekete fabrika lazım iş sahası lazım bu ne ya o levhaların parası bizden çıkıyor ayıp be
Avatar
ali - 5 yıl önce
zübük filmini bilen varmi