banner461
banner195

Galata Kulesi'nden atlayan Cengiz Koçak Kapadokya'da...

Galata kulesinden uçan Ekstrem sporcusu Milli serbest paraşütçü Cengiz Koçak, Nevşehir'in turizm merkezi Kapadokya'ya geldi.

Galata Kulesi'nden atlayan Cengiz Koçak Kapadokya'da...
10 Ocak 2018 Çarşamba 22:59

banner143
banner134
Engelsiz kanatlar sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kapadokya bölgesine gelen Milli serbest paraşütçü Cengiz Koçak, "Güzel atlar ülkesi Kapadokya'da Yüksek Şeyler Arıyorum" dedi.

Tam 385 yıl sonra Hezarfen Ahmet Çelebi'den sonra Galata Kulesi'nden atlayan ikinci kişi olma ünvanını elinde bulunduran Ekstrem sporcusu Milli serbest paraşütçü Cengiz Koçak, Kapadokya bölgesine aşık oldu. Kapadokya Havasıyla, Doğasıyla peribacalarıyla masalımsı muhteşem bir yer... Bu muhteşem ve ayrıcalıklı Kapadokya bölgesini herkesin mutlaka görmesini tavsiye ediyorum diyerek, Kapadokya'ya davet etti.

“Dünyada 43 Ülkede değişik atlayışlar yaptığını belirten Milli serbest paraşütçü Cengiz Koçak, Kapadokya Paraglıdıng düzenlediği etkinlik için buraya davet edildim. Engelsiz kanatlar projesi kapsamında dezavantajlı insanlarımızın, öğrenciler, çocuklar  aracın arkasına bağlı vinç sistemiyle kalkacaklar ve yaklaşık 10- 15 dakika uçacaklar. Göreme'yi, Avanos'u, Ürgüp'ü, Kapadokya’yı bu güzel atlar ülkesini yukarıdan görecekler ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaklar. Ben de yaklaşık 600 metreden serbest trendse atlayış yapacağım. Belki 10 saniye 15 saniye de düşeceğim çocuklarda çok ilginç bireyler görmüş olacaklar ve böylece bu etkinliğe bir renk katmış olacağız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.