banner461
banner195

Gazeteci Behçet Alkan'a Habercilik Ödülü

Anadolu Medyasındaki tek savaş muhabiri olan Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Behçet Alkan Bölgesel Medya Yarışmasında Görsel Kategoride birinci oldu. Alkan daha öncede Başbakanlık Basın Yayın Enfomasyon Genel Müdürlüğü tarafından farklı bir haberi nedeniyle ödüle layık görülmüştü

Gazeteci Behçet Alkan'a Habercilik Ödülü
19 Ocak 2015 Pazartesi 12:06

banner143
banner134

 Anadolu Medyasındaki tek savaş muhabiri olan Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Behçet Alkan Bölgesel Medya Yarışmasında Görsel Kategoride birinci oldu. Alkan daha öncede Başbakanlık Basın Yayın Enfomasyon Genel Müdürlüğü tarafından farklı bir haberi nedeniyle ödüle layık görülmüştü

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünce düzenlenen 1. Ödüllü Bölgesel Medya Yarışması'nın sonuçları açıklandı.
Yarışmada Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni-Savaş Muhabiri Behçet Alkan'ın Türkmen Cephesi'nde kaydettiği sıcak çatışma ve röportajlar Görsel Haber dalında 1.'nciliğe layık görüldü.


Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Mehmet Uğurlu, yarışmanın sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Yarışmanın jüri komisyonu başkanı Çakır, yarışmaya Kayseri, Sivas, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Yozgat'tan 160 eserin katıldığını bildirdi.

Bu tür yarışmaların gazetecileri daha iyi haberler için özendirici olduğunu vurgulayan Çakır, 16 jüri üyesinin 160 eser arasından en iyileri seçerken oldukça zorlandığını kaydetti.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kösedağ ise yarışmada derece elde edenleri tebrik ederek, cumartesi günü düzenlenecek törenle derece sahiplerine çeşitli ödüler verileceğini ifade etti.

AA iki derece elde etti

Yarışma sonuçlarına göre, Anadolu Ajansı (AA) Kayseri Bölge Müdürlüğü'nden foto muhabiri Sercan Küçükşahin fotoğraf kategorisinde birinci, muhabir Mustafa Önal da spor haberi kategorisinde ikinci oldu.

9 kategoride gerçekleştirilen yarışmada derece alan gazeteciler ile çalıştıkları kurumlar şöyle:

Haber-yazılı: 1. Bekir Aslantaş (Kayseri - Büyük Kayseri Gazetesi), 2. Halit Yılmaz (Yozgat - DHA) 3. Bünyamin Gültekin (Kayseri - Gündem Gazetesi)

Haber-görsel: 1. Behçet Alkan (Nevşehir - Kapadokya TV), 2. İsmet Közelö (Kayseri - TV1), 3. Şeref Taşar (Nevşehir - İHA), 3. Abdurrahman Doğan (Yozgat - TRT)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.