banner461
banner195

“Gazilik, Milletimizin Gönlündeki En Yüce ve Ulvi Makamlardan”

Avanos İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Gaziler günü nedeniyle kutlama mesajında Gaziliğin milletimizin gönlündeki en yüce makamlardan biri olduğuna dikkat çekti.

“Gazilik, Milletimizin Gönlündeki En Yüce ve Ulvi Makamlardan”
18 Eylül 2015 Cuma 16:52

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Avanos İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Gaziler günü nedeniyle kutlama mesajında Gaziliğin milletimizin gönlündeki en yüce makamlardan biri olduğuna dikkat çekti.

Eldivan, “Milli birlik ve beraberliğimiz uğruna göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi  makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.