banner461
banner195

Geçen Yıl 13’tü, Bu yıl Sayı Kaç Olacak?

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in bizzat katıldıkları törenle birlikte ilimizden 13 Kimsesiz gencin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirildiğini söylemişti.

 Geçen Yıl 13’tü, Bu yıl Sayı Kaç Olacak?
11 Mart 2015 Çarşamba 16:39

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in bizzat katıldıkları törenle birlikte ilimizden 13 Kimsesiz gencin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirildiğini söylemişti.

Şener, “2828 sayılı kanun kapsamında istihdam hakkından yararlanacak gençler için 25.12.2014 tarihinde Ankara ATO Congresium’ da Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşenur İslam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katılımıyla kura töreni gerçekleştirilmiştir. Kura töreni sonucunda ilimiz yetiştirme yurdundan reşit olarak ayrılan 13 gencimizin 7’ si Nevşehir’ de, 6’ sı ise Türkiye’nin farklı illerinde yer alan kamu kurumlarına memur olarak yerleştirilmiştir” açıklamasında bulundu.

2015 Yılında kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek kimsesiz sayısının ne olacağı önümüzdeki aylarda belli olacak.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.