banner461
banner195

Geçmiş ve Gelecek Arasında Sözlü Kültür Köprüsü Projesi'nin İlk Çalışma Toplantısı Üniversitemizde Gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) tarafından organize edilen Avrupa Birliği Eğitim Programı Grundtvig kapsamında yürütülen 'Oral Culture Bridge Between the Past and the Future' adlı projenin 20-21 Kasım 2013 tarihlerindeki ilk toplantısı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde gerçekleştirildi. Farklı kültürler arasında atasözleri, deyimler, kalıp sözler ve özdeyişler gibi sözlü kültür ürünlerinin karşılaştırılması esasına dayanan projede Türkiye haricinde Almanya, Avusturya ve İspanya yer alıyor.

Geçmiş ve Gelecek Arasında Sözlü Kültür Köprüsü Projesi'nin İlk Çalışma Toplantısı Üniversitemizde Gerçekleştirildi
27 Kasım 2013 Çarşamba 16:34

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) tarafından organize edilen Avrupa Birliği Eğitim Programı Grundtvig kapsamında yürütülen 'Oral Culture Bridge Between the Past and the Future' adlı projenin 20-21 Kasım 2013 tarihlerindeki ilk toplantısı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde gerçekleştirildi. Farklı kültürler arasında atasözleri, deyimler, kalıp sözler ve özdeyişler gibi sözlü kültür ürünlerinin karşılaştırılması esasına dayanan projede Türkiye haricinde Almanya, Avusturya ve İspanya yer alıyor.

İlk çalışma toplantısında proje koordinatör kurumu olarak açılış konuşmasını NEVKAM ekibi üstlendi. Projede yer alan Almanya, Avusturya ve İspanya ekiplerinin de kendilerini tanıtmalarının ardından projenin diğer aşamalarında gerçekleştirilecek kararlar alındı. İlk çalışma toplantısının ardından proje ortaklarına Kapadokya Bölgesi tanıtıldı. Ortaklara katılım sertifikalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar takdim etti. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve NEVKAM adına gurur duyduğunu belirten ve bu tarz projeler ile ülkemizin çok önemli tecrübeler elde edeceğini söyleyen Proje Koordinatörü Okt. Erkan Hirik, başta kendilerine bu imkanı sağlayan Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar'a, NEVKAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adem Öger’e, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avrupa Birliği Proje Koordinatörü Serkan Başar’a  ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.