banner461
banner195

Geleceğimizden Endişeliyiz

Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, ilimizde uyuşturucu kullanan çocukların ve gençlerin sayısının arttığı ifadelerinin kendilerini gelecekten yana endişelendirdiğini söyledi.

Geleceğimizden Endişeliyiz
17 Aralık 2013 Salı 10:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, ilimizde uyuşturucu kullanan çocukların ve gençlerin sayısının arttığı ifadelerinin kendilerini gelecekten yana endişelendirdiğini söyledi.

2008 Yılında kurulan Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şubesinin hep bu tür konularda toplumu uyardığını söyleyen Aydemir, “2008 yılında kurduğumuz Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şubesi olarak ilimizdeki Gençlerimiz ekseninde Eğitim konusuyla birlikte Manevi değerlerimizin korunması yaşatılması adına çalışmalar yapıyoruz ve bu tür yapılan tüm çalışmalara da gönülden destek veriyoruz. Aydemir, Bilimsel ve ilmi çalışmalar için Gençlerimizin önlerinin açılması gerekiyor. Bizler Dini farklılık gösteren tüm inanışlara saygılıyız aynı saygıyı da görmek istiyoruz. Eğitim’in içerisinin yüksek ahlak ve maneviyat ile doldurulmasını istiyoruz. Biz Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve çocuklarımızın Müslümanca yaşamalarını istiyoruz. Özellikle günümüzde ne büyük acıdır ki maalesef Anadolu’muz göbeğinde ilimizde Gençlerimizi uyuşturucu ve ahlaki çöküntü tehlikesi altında görmekteyiz. Uyuşturucu kullanan gençlerimizin ne yazık ki ilimizde tahminlerimizin de üstünde çoğunlukta olduğu gerçeği ile bir an önce Gençlerimizi çocuklarımızı bu tehlikeden uzak tutmalıyız. Biz Derneğimiz ve şahsım adına bu tür yapılacak tüm çalışmaların yanında ve destekçisiyiz. Ben şahsen Bu sorunu ancak sivil toplum örgütleri ile çözeme kavuşturacağımıza inanıyorum. Ayrıca Toplumda bayanlarında önemli bir fonksiyonu üstlenerek aktif görev yapabilecek gönüllü maneviyat sahibi bayanlarında bu oluşumda yer alması gerekiyor. Zira Annelerimizin eğitimleri çocuklarımızla bire bir daha çok zaman geçiriyor olması nedeniyle hanımların bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyorum. Ne yazık ki Gerek Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ve de Ahlaki çöküntü nedeniyle Bu ülkeye sahip çıkacak yarınımız Gençlerimiz elden gidiyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi şüphesiz bilinçsiz ve bilgisiz ailelerimiz geliyor. Yine Aile içinde ki Boşanmaların fazla olması da çok önemli. Derinde anne ve baba ayrılınca çocuklar ortada kalıyor. Ya dede de ya ebede kalan çocuklarımız yeterince kontrol altında tutulamadığı için oto kontrolsüz şekilde yetişen çocuklarımız bir anlamda bu tehlikelerin tuzağına düşüyor” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 4 yıl önce
Mesele memleket meselesi. Aklı başında olan birey ve kurumlara çok iş düşüyor. Duyarlılığınız ve gündeme taşıdığınızdan dolayı tebrik ederim.
Avatar
Harun - 4 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum gençlerimiz ahlaki bi çöküntü içerisindeler,müslümanca yaşamaktan uzaklaşıldıkça maneviyatımız zayıfladıkça malesef daha da kötüye gideriz, burada birinci görev Anne ve Babalara düşüyor sonrasında ise örnek alınabilecek bütün vatandaşlarımıza,Allahü teala sonumuzu hayır etsin..