banner461
banner195

Geleneksel Oyunlar Lara Koleji'nde Yaşatılıyor

Özel Nevşehir Lara Koleji öğretmen ve öğrencileri beden eğitimi derslerinde, çocukluğumuzda oynadığımız oyunları yaşatmaya devam ediyor.

Geleneksel Oyunlar Lara Koleji'nde Yaşatılıyor
04 Ekim 2013 Cuma 10:01

banner143
banner134
Özel Nevşehir Lara Koleji öğretmen ve öğrencileri beden eğitimi derslerinde, çocukluğumuzda oynadığımız oyunları yaşatmaya devam ediyor. Çocukların gelişimlerinde faydaları tartışılmaz olan geleneksel oyunlardan koca ayak, halat çekme yumurta taşıma, seksek, kaydırak, mendil kapmaca, ralya, mama, yakan top, köşe kapmaca gibi birçok çizgi oyunları öğrenciler tarafından eğlenceyle oynanıyor.

     Bu oyunlar sayesinde öğrenciler hem eğleniyor hem de bilgisayar başında veya televizyon karşısında  zamanlarını ne kadar çok boşa harcadıklarını fark ediyorlar. Özel Nevşehir Lara Koleji okul müdürü Ulaş İnönü “okulumuzun bahçesinde resim ve beden eğitimi öğretmenlerimizin çocuklarla birlikte çizdiği oyun alanları çocukların büyük beğenisini kazandı. Artık Lara’da teneffüsler daha eğlenceli geçiyor. Çocuklarımızın ilgisini çeken yeni oyun alanlarında oynanan oyunlar sayesinde takım ruhunu yaşama, birlikte hareket etme, arkadaşlarıyla paylaşma gibi kazanımlar da elde ediliyor. Bunun yanı sıra bedensel  ve zihinsel gelişimlerini destekleyen bu tür etkinlikler okulumuzda artarak devam edecektir. Okul olarak sportif etkinliklerimiz sadece öğrencilerle sınırlı olmayacak velilerimiz için de doğa yürüyüşü, voleybol, futbol, masa tenisi, bocce ve dart gibi sportif faaliyetlerimiz olacak” dedi.

    Özel Nevşehir Lara Koleji beden eğitimi öğretmenlerince düzenlenen koca ayak yarışması sonucunda Melda Cantekin, Sümeyye Tunçyürek ve Ebrar Zeynep Yalap i simli öğrencilerin oluşturduğu  takım okul birincisi oldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sedat yılmaz - 5 yıl önce
şampiyon takımımı tebrik ederim.
Avatar
laralı mezun yasin - 5 yıl önce
eski okulum çok güzel olmuş yolun açık olsun. takipçiniz eski günleri unutamıyoruz mezunlara yaptığınız programlarıda arttırsanız seviniriz herkese selamlar
Avatar
irem taar - 5 yıl önce
okulum...
Avatar
muzaffer oz - 5 yıl önce
larali olmak ayricaliktir
Avatar
misafiir - 3 yıl önce
teşeekkürler