banner461
banner195

Genç Birlik 15 Yaşında

Genç Birlik Nevşehir İl Başkanı Oğuzhan Alkan, teşkilatın 15. yılı dolayısıyla Genç Birliğin vizyon ve misyonu hakkında bilgiler verdi.

Genç Birlik 15 Yaşında
18 Kasım 2015 Çarşamba 14:10

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Genç Birlik Nevşehir İl Başkanı Oğuzhan Alkan, teşkilatın 15. yılı dolayısıyla Genç Birliğin vizyon ve misyonu hakkında bilgiler verdi.


Alkan, "Birlik Vakfı gençlik teşekkülü olan Genç Birlik, geçmişten geleceğe köprü olmak, köprünün kilit taşı olmak gayretiyle çalışmalarını sürdürmektedir. 1998 yılında kurucu önderlerin çalışmalarıyla başlayan ilk adım, 18 Kasım 2000’de resmiyete kavuşmuştur.12 Eylül darbesinin yıkıcı etkisini, “Birlik” olma gayretiyle bertaraf eden Birlik Vakfı, 28 Şubat’ın etkisini de Genç Birlikle yok etmesini bilmiştir. Genç Birlik, Müslüman gençleri ötekileştirip gruplaştırmadan, “birlik” olmayı hedefleyenlerin cemiyetidir. Genç Birlik, mensuplarının yüksek manalar ihtiva eden projeleriyle ihtisas bilgilere sahip olmalarını sağlar ve bu bilgiyi, tecrübeyi Anadolu toplumunun hizmetine sunar. Genç Birlik, geçmişimizden geleceğimize köprü olmak misyonunu üstlenmiştir. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.