banner461
banner195

Gençlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin geleceği

Gülşehir ilçe milli eğitim müdürü Yılmaz Ceylan, 19 Mayıs Atatürk´ü anma, gençlik ve spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gençlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin geleceği
19 Mayıs 2017 Cuma 12:57

banner143
banner134
Gülşehir ilçe milli eğitim müdürü Yılmaz Ceylan, 19 Mayıs Atatürk´ü anma, gençlik ve spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ceylan mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, milletimizin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 98. yıl dönümünü, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı  coşku içinde kutluyoruz.
19 Mayıs 1919 sadece bir tarihi değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesi ve hâkimiyetini ifade eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı, milletimizin iradesi olmuştur. Milletimiz, içinde bulunduğu yokluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, işgale karşı durmuş, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Eşsiz bir mücadele sonunda Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.
Bugün de bu duyguların yaşatılması için hepimize özellikle de gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Gençlerimiz,  milletimizin en büyük gücü ve zenginliğidir. Bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceği, bağımsızlık bilinci ile yetişen sizlere emanet edildi. Siz gençlerimizin bu yüce emanetin sorumluluğunun her zaman bilincinde olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız eğitimciler olarak bizlerin en önemli amacıdır. Milletimizin umudu, göz bebeği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.