banner461
banner195

Genel Seçimler Geriye Alınırsa 2015 Kayıp Yıl Olmaz

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2014 yılı 3. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Genel Seçimler Geriye Alınırsa 2015 Kayıp Yıl Olmaz
26 Mart 2014 Çarşamba 13:50

banner143
banner134

 Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2014 yılı 3. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslek Komitesi Üyeleri’nin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce  Türkiye’nin zor, zor olduğu kadar önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek, yerel seçimlerden sonra  yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve  genel seçimlere dikkati çekerek, “ İş dünyası  seçimler sebebiyle  durağan bir süreç yaşıyor. Bu süreç  iç piyasaları da önemli ölçüde etkiliyor.”  Şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’da, seçim dönemlerinde siyasilerin ekonomiyi ve iş dünyasını ikinci plana attığını belirterek, “Seçim dönemleri ekonominin daraldığı dönemlerdir, ancak ticaret uzun soluklu bir iştir, bu dönemde dik duranlar ve tedbirli davrananlar bundan sonraki dönemlere daha sağlam giriyor. Siyasetçi oyunu kaybediyor, ama iş adamı servetini yatırımını kaybediyor. Bu sebeple bu dönemlerde özvarlığınıza güvenin ve ayağınızı yorganınıza göre uzatın.” Dedi.

Yerel seçimlerin ardından Türkiye’yi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin beklediğini ifade eden NTSO Yönetim Kurulu başkanı Parmaksız, “İnşaallah 2015 de gerçekleştirilecek genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile birleştirilerek 2014  seçim yılı olur, Türkiye’de  bir yılını daha seçimle  kaybetmez. Aksi halde 2015 yılı da kayıp yıl olur. Bu konu yerel seçimler sonrası iş dünyası tarafından dillendirilmeye başlanacak” şeklinde konuştu.

Meclis Toplantısı’nda Nevşehir Belediye Başkan Adayı olan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili  Mehmet Varol’da söz alarak, Meclis’deki çalışma arkadaşlarına bir konuşma yaptı.

Meclis toplantısı Mart ayı gelir gider raporlarının onaylanmasının ardından son buldu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
Oda üyeleri akp giderse sizde gidersiniz
Avatar
komik - 4 yıl önce @hasan
sebep ?
Avatar
oda üyesi - 4 yıl önce @hasan
biraz daha açarmısınız