banner421
banner461
banner195

Gerçeğe Aykırı Beyanın Cezası 842 TL

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu uyarınca; yerleşim yeri beyanlarının Adres Kayıt Sisteminde güncel olarak tutulması gerekmektedir ve Adres Kayıt Sisteminde kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile eşleştirilen tek bir yerleşim yeri adresi beyanında bulunmaları şarttır.

Gerçeğe Aykırı Beyanın Cezası 842 TL

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu uyarınca; yerleşim yeri beyanlarının Adres Kayıt Sisteminde güncel olarak tutulması gerekmektedir ve Adres Kayıt Sisteminde kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile eşleştirilen tek bir yerleşim yeri adresi beyanında bulunmaları şarttır.

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu gereğince kişilerin yerleşim yeri adresi tüm kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerde esas alınmaktadır. Yerleşim yeri adres beyanında bulunmayanların 20 iş günü içinde Nüfus Müdürlüğüne adreslerini bildirmeleri, adresinde sorun bulunan kişilerin Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne başvurarak adres tespitlerini yaptırmaları gerekmektedir.

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu uyarınca 2013 yılı için adres beyanı ve değişikliğinin bildirilmemesi durumunda 420 TL, gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde 842 TL. idari para cezası uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmemeleri için adres beyanlarını kontrol etmeleri ve 20 gün içinde Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeleri önemle duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.