banner461
banner195

GESİAD, komşu esnafla iftarda buluştu

Nevşehir İşadamları Derneği (GESİAD) hizmet binasına komşu olan esnafa iftar verdi.

GESİAD, komşu esnafla iftarda buluştu
15 Temmuz 2014 Salı 13:09

banner143
banner134

 Nevşehir İşadamları Derneği (GESİAD) hizmet binasına komşu olan esnafa iftar verdi. 

Ramazan ayında çok sayıda iftar programı düzenleyen GESİAD, bu kez Nevşehir’de daha önce hiç yapılmamış bir iftar programı düzenleyerek hizmet binasının çevresinde bulunan esnafları buluşturdu. Esnaf iş yerlerini kapattıktan sonra iftar vaktine yakın GESİAD iftarına katıldı. Ezanın okunması beklenirken sohbet eden esnafın çoğu komşu olmalarına karşın ilk kez biraraya geldiklerini belirtti. Oruçların açılmasından ve yemeklerin yenmesinin ardından terasta çay içen esnaflar, bu tür organizasyonların birlik ve beraberlik adına çok güzel olduğunu belirtti.
Nevşehir’de ilk kez düzenlenen Komşuluk iftarına ev sahipliği yapan GESİAD Başkan Yardımcısı Emrah Güner, bir şehrin büyümesinin, gelişmesinin ve zenginleşmesinin esnaf sayesinde olduğunu belirterek, şehirde her hayırda mutlaka esnafın katkısının olduğunu söyledi.

GESİAD olarak ekonomi alanında faaliyet gösteren bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak büyük ve küçük ölçekli yüzlerce üyelerinin olduğunu kaydeden Güner, üyeleri olsun olmasın esnafa ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Güner, "Bugün bu sofrada bu birlikteliği görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hepimiz ne kadar çok çalışırsak, ne kadar birbirimize yardımcı olursak, ne kadar birbirimizi desteklersek Nevşehir o kadar zengin ve o kadar da huzurlu olur." dedi.

GESİAD olarak işadamları, esnaf ve sanayicilere yeni yatırımlarında ve girişimlerinde öncülük etmeye, vizyonlarını geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden Güner, bu anlamda üzerlerine düşen sorumluluğu bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yerine getirmeye çalışacaklarını söyledi.
Komşuluk iftarına katılan esnaflar ise, komşu olmalarına karşın ilk kez birarada bulunarak sohbet etme, birbirlerini tanıma ve kaynaşma imkanı bulduklarını belirterek, bunun mübarek Ramazan ayında bir iftarda gerçekleşmesinin de ayrı bir güzellik olduğunu belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
paralelin ifdarına gitmen bogazınıza durur
Avatar
hasana cevap - 4 yıl önce
hasan senin boğazında dursun... emi... al sana beddua. .eskiden etmiyordum... al sana
Avatar
Veli - 4 yıl önce
paralelle sadece başbakanımız mücadele ediyor vekiller bile kaçak güreşiyor son atamalara bakın i̇smail cihan paralelin göbeğinde birçok il müdürümde onların devamıbizikandırıyorlar herşey eskisi gibi başbakana da söyleyin kimse elini kaldırmıyor o boşuna çabalayın dürüyor
Avatar
FUAT DOĞANAY - 4 yıl önce
"Kimse Yokmu?!"
İçinizde mutlaka niyeti hâlis olan ve tabanda yer alan üye ve esnaflarımız var ancak hala yaşanan ihanet ve işbirliğine derin mânada cahil kalanlar da var ne yazık ki şimdi bakıyorum vaktinde Devletimizin tüm imkanlarını kullanırken büyük organizasyonlar tertip ederken diğer 'küçük' esnaflarımız aklınıza hiç gelmiyordu büyük Kobi ve Holdingler dururken onları adam yerine koymuyordunuz?! 17 Aralık İhanetinden önce Kurban ve yardım toplamak için geldiğinizde yanımızda bulunan misafir Üniversiteli Öğrenci ile tokalaşmayacak kadar kafanız Kaf Dağlarında idi tabii O bir öğrenci; bir iş adamı değil O'ndan CIAmaat'e fayda gelmez para gelmeyecek kişi ve kurumlardan kimi zaman Allahın Selamını dahi esirgerdiniz ve şimdi bir zamanlar 'küçük' diye tabir ettiğiniz esnaflarımıza ilgi göstermeye başladınız. Burada daha fazla uzatmak istemiyorum. Başta Paralel İhanet Çete yapılanmasının HoCIA'sı olmak üzere Birçoğunuz Filistin'deki işgalci Teröristler Siyonist kâfir Otoriteniz İsrail dururken, kendi Vatanının Müslüman Liderine ve kardeşlerine Beddua ettitiz ve kimbilir etmeye de devam ediyorsunuz! Ancak bizler tabandaki sizlere Duâ ettik ve etmeye de devam ediyoruz ki bu İhanet Şebekesinden kurtulun Allah akıl fikir ihsan eylesin artık sizleri de daha fazla maddi ve manevi sömürmelerine müsâde etmeyin!..Vesselâm.