banner461
banner195

GESİAD TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu’na Katıldı

Nevşehir Genç Sanayici ve Işadamları Derneği (GESIAD) yönetim kurulu üyeleri, Istanbul’da gerçekleştirilen TUSKON’un 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

GESİAD TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu’na Katıldı
03 Mart 2014 Pazartesi 20:12

banner143
banner134
 Nevşehir Genç Sanayici ve Işadamları Derneği (GESIAD) yönetim kurulu üyeleri, Istanbul’da gerçekleştirilen TUSKON’un 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.GESIAD Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yaman, TUSKON’un genel kurulunun hayırlı olması dileğinde bulundu. TUSKON’un genel kurulundan sonra açıklama yapan Yaman, “Biz her zaman olumlu düşünüyoruz, olumlu bakıyoruz, olumlu hareket ediyoruz. Insanlarımıza ümit pompalıyoruz, ümit aşılıyoruz. Bu yönümüzle insanları canlı ve diri tutuyoruz. Iş dünyasındaki başarının ön şartı motivasyondur. TUSKON olarak biz bunu sağlamaya gayret ediyoruz.” dedi.TUSKON Genel Kuruluna, Nevşehir GESIAD’ı temsilen Dernek Genel Sekreteri Mustafa Sözduyar ve işadamları Lütfü Pamukçu, Muharrem Paslanmaz ile birlikte katıldıklarını belirten Hacı Yaman, toplantının çok verimli ve aydınlatıcı geçtiğini, verilen mesajların kendilerini memnun ettiğini söyledi. Yaman, TUSKON Başkanı Rızanur Meral’in genel kurulda yaptığı konuşma sonrasında son günlerde gerilen iş dünyasının rahatladığını, yeni bir heyecanla işlerine motive olacaklarını kaydetti.Yaman, “Genel kurul, gönüllere huzur ve heyecan veren bir atmosferde gerçekleşti. Son aylarda ülke gündemi iş adamları ve sanayicilerimizi başka konulara kafa yormaya itiyordu. Genel kurulda verilen mesajlarla artık tekrar ana konumuz olan ekonomiye, istihdama, yatırıma, ülkemizi geliştirmeye yöneleceğiz. TUSKON’a bağlı bir dernek olarak üyelerimizi daima yurt dışına açılmaya teşvik ediyor ve ilimizde çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Ihracata yöneltmek için seminerler düzenliyor, yurt dışı ticari geziler düzenliyoruz. Iş adamlarımız da gittikleri yerlerde ufuk ve vizyon kazanıyor, ihracatın, gelişmenin reçetesi olduğunu tam manasıyla benimsiyor. Ülkemizin ticaret hacminin büyümesine katkı sağlıyor. GESIAD olarak tek gayemiz, ülkemizin dünyada söz sahibi olması, insanlarımızın huzur ve refah içerisinde yaşaması, bayrağımızın dünyanın dört bir yanına dikilmesi, güzel dilimizin dünya dili olmasıdır. Biz ülkemiz ve insanımızın hayrına varız, başka sıfatlar bize uymaz. Bu ülke için çalışmaya devam edeceğiz. Ülke bu gündemleri kısa sürede aşacak ve gerçek gündemine dönecektir.” diye konuştu.GESIAD Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yaman, toplantının hemen ardından bir dizi temaslarda da bulunduklarını söyledi. Yaman, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile görüştüklerini, Nevşehir ekonomisi hakkında bilgi verdiklerini, ülke ve dünya gündemi ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını da belirti.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
Sizi saflar adam israille abd yle iclidisli deyil deyin sizin adaminiz olucam aklinizi basiniza alin musluman akllli olur
Avatar
nesrin - 4 yıl önce
gören sizi aklı başında sanır yazık saflarınızı belli edin edinki sizi iyi tanıyalım çürükleri atma vakti geldi