banner461
banner195

Gıda Mühendisleri Odası: Başörtü olmaz! dedi

Gıda Mühendisi Nevşehirli Gıda Mühendisi hemşerimiz Betül Koç’u başörtülü fotoğrafını bahane ederek üye yapmayan Gıda Mühendisleri Odası (GMO), başörtüsü yasağında diretiyor.

Gıda Mühendisleri Odası: Başörtü olmaz! dedi
05 Ocak 2013 Cumartesi 18:04

banner143
banner134

 Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine açıklama yapan GMO Başkanı Petek Ataman, başörtüsü üzerinden suni bir gündem oluşturulduğunu ileri sürdü. Yasağın hukuki dayanağının Danıştay 8. Dairesi’nin kararı olduğunu söyleyen Ataman, “Odamız, başörtülü fotoğrafla işlem yapmamaktadır. Bu uygulamayı dayanaksız olarak değil, yasaların belirlediği zorunluluklar nedeniyle yapmaktadır.” iddiasında bulundu. Ataman, GMO’nun kurulduğu günden bu yana her bireyin eşit haklara sahip olduğu bilincini taşıdığını da savundu. Ardından şöyle konuştu: “Her türlü siyasi, dini, etnik ayrımcılığa karşı olduğumuz gibi, kişilerin inançlarından dolayı ayrım görmeleri ilkelerimize aykırıdır. Başörtüsü üzerinden suni gündem oluşturmaya harcanan çabanın, gıda güvenliği alanında harcanmasını diliyoruz.”


Bu arada Nevşehirli vatandaşlarında Betül Koç a yapılan Başörtüsü yasağına büyük tepki gösterdiler.Eğitim-Bir sen Gıda Mühendisleri odasını kınayan bir mesaj yayınladı... 

Zaman


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ramazan - 5 yıl önce
bacım boşver bu din düşmanlarını.. nesil yatiştirmeye bak... tabi savaşını ver ama durum başını açmaya gelince sakın yapma..durum son haddeye geldiğinde bırak hesabı ahirete... ama nesil yatiştir ki bu onlardan alınacak en büyük intikamdır..
Avatar
Hakan - 5 yıl önce @ramazan
ramazan denen şahsiyet bunun din düşmanlığı ile ne alakası var kardeşim brirde çıksa ben camide içki içmak istiyoum dese ne yapacan ve türban dediğin şeyi bazı çevreler bilinçli kullanmakta ortalığı karıltırmak için sen türbanı neyim burakta allah kitap dierek cep dolduranlara bak arkadaş