banner461
banner195

Gizlilik Kararının Kalkması Bekleniyor

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Nevşehir’in adının ülke kamuoyunda hiçte iyi lanse edilmediği Nezen Germiyan davasına müdahil olarak katılacak. Ancak henüz dava üzerindeki gizlilik kararının kaldırılmaması nedeniyle dernek müdahil olamadı.

Gizlilik Kararının Kalkması Bekleniyor
06 Ocak 2014 Pazartesi 11:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Nevşehir’in adının ülke kamuoyunda hiçte iyi lanse edilmediği Nezen Germiyan davasına müdahil olarak katılacak. Ancak henüz dava üzerindeki gizlilik kararının kaldırılmaması nedeniyle dernek müdahil olamadı. 

Aylardır Nevşehir kamuoyunun büyük bir merakla ulusal TV kanallarından takip ettiği Nezen Germiyan davasında geçen süre içerisinde genç kızın kim ya da kimler tarafından, neden öldürüldüğü bir türlü net olarak ifade edilememiş, soruşturma çevresinde adli makamlarca gizlilik kararı alındığı ifade edilmişti.

Nezen Germiyan davasına Nevşehir’de kadın sivil toplum kuruluşları arasında en etkin rol oynayan Kapadokya kadın dayanışma derneği müdahil olacak. Kapadokya kadın dayanışma derneği başkanı Hayriye Demirbilek, önümüzdeki günlerde başlayacak olan dava sürecinde Nezen Germiyan davasına dernek avukatları aracılığıyla müdahil olacaklarını açıkladı.

Bu olayın ilimizde yaşanan kadın cinayetleri ve kadınlara uygulanan fiziksel taciz açısından önemli olduğuna işaret eden Kapadokya kadın dayanışma derneği başkanı Demirbilek, dernek yönetimi olarak dava sürecini dikkatle izlediklerini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.